K vidění jsou například masívní náhrdelníky, náušnice, náramky a prsteny s diamanty osazenými v bílém zlatě či v kombinaci s barevnými diamanty. Kolekce jsou inspirovány faunou a flórou.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Korunka vítězky Miss Universe má hodnotu zhruba devíti milionů korun včetně DPH. Obsahuje diamanty o celkové váze větší než deset karátů, skoro 200 safírů o celkové váze 30 karátů. Korunka byla vyrobená v Česku, pracovalo se na ní 3000 hodin. Design je stylizovaný do panoramatu mrakodrapů na americkém Manhattanu.

Společnost už dříve uvedla, že ceny broušených diamantů sice od začátku letošního roku na trhu klesly až o deset procent, za posledních deset let se však investice zhodnotily o čtvrtinu. Podle prezidenta společnosti Luboše Říhy jde o cenový výkyv v dlouhodobě rostoucím trendu.

Po letech ekonomické krize, kdy lidé investovali spíše do velkých diamantů, roste podle obchodníků zájem o malé diamanty v ceně do 50 tisíc korun.

Pravý diamant, jehož hlavní složkou jsou atomy uhlíku, je nejtvrdším minerálem na Zemi. Diamant vzniká krystalizací při velmi vysokém tlaku a teplotě, kterých je možné dosáhnout asi 100 až 200 kilometrů pod povrchem země. Odtud jsou diamanty vytlačovány na povrch vulkanickými horninami. Jen zhruba pětina vytěžených diamantů je natolik čirá, aby mohla být využita v klenotnictví.