ČOI na akcích společnosti letos provedla již 46 kontrol a pouze ve dvou případech neshledala pochybení. Firma proto dostala již tři pokuty ve výši 300 000 korun, uvedl rozhlas.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Lidé se výher, které jim firma slibuje dodat až domů, nedočkají. Avizovaná výhra by přitom měla následovat po nákupu zboží. Finta na kupující spočívá v tom, že když se následně rozhodnou odstoupit od smlouvy, což jim zákon umožňuje, nemají zboží kam vrátit, neboť zásilky nikdo nepřebírá. Firma administrativně sídlí na adrese v Rybné ulici na Praze 1. Háček je v tom, že na stejné adrese je registrováno 1700 firem.

Jedna kontrola za 105 let

Jak upozornila spotřebitelská společnost dTest, firma, která vznikla teprve letos v lednu, se již stihla několikrát přejmenovat a změnit adresu.

„Důvodem, proč společnosti využívají podobné služby a zřizují si fiktivní sídlo na Praze 1, je snaha vyhnout se častým kontrolám finančního úřadu. Podle statistiky totiž připadá na jednu společnost se sídlem na Praze 1 jedna kontrola za 105 let,” konstatoval dTest, který podobně jako inspekce varuje před účastí na předváděcích akcích i před nebývale výhodnými nabídkami zboží či zájezdů.

Podobné firmy navíc nemívají žádné jmění, což prakticky znemožňuje domoci se peněz i soudní cestou.