Rekordně nízké teploty zaznamenal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zhruba na třetině stanic.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Vedle Rokytské slati mrzlo na Šumavě i na řadě dalších míst. Teplota klesla pod nulu na Horské Kvildě (-3,6 stupně Celsia), na Březníku, v Hliništi či v Pohoří na Šumavě. V dalších regionech zaznamenali mráz v Šindelové, na Rolavě, v Jelení, v Bílém Potoku, v Adršpachu či na Jizerce.

Nejnižší ranní teploty podle mluvčího ČHMÚ Petra Dvořáka klesly na celém území pod deset stupňů Celsia s výjimkou stanice v Klementinu, kde naměřili 10,6 stupně. V nížinách se teploty brzo ráno pohybovaly převážně kolem pěti šesti stupňů, jinde většinou kolem dvou tří stupňů nad nulou.

Noc na čtvrtek tak byla ještě chladnější než noc na středu, kdy rekordní minima měla necelá desítka stanic a na Labské boudě v Krkonoších, Vatíně na Žďársku a Krásném Údolí na Karlovarsku meteorologové zaznamenali slabé přízemní mrazíky.

V dalším období už se ale oteplí. „Takhle studená noc už by v následujících deseti dnech neměla být,” řekl Dvořák.