ANO by volilo 29 procent lidí, a ve Sněmovně by podle přepočtu Práva dosáhlo na rovných sedmdesát křesel. Oproti minulému měsíci ale Babišovo hnutí oslabilo o jeden a půl procentního bodu.

ČSSD naopak získala tři a půl procentního bodu navíc: měla by 22,5 procent a 54 poslanců. Na oslabování hnutí ANO a naopak posilování ČSSD poukázal i nedávný průzkum agentury CVVM, který přisoudil babišovcům 30 procent a soc. dem. 27,5 procenta. [celá zpráva]

Na třetí příčce jsou podle Trendů Česka TOP 09KSČM, které mají obě shodně 10,5 procent a obě by do parlamentu přivedly 23 poslanců. Obě strany od minulého měsíce mírně posílily, více však komunisté.

Naopak mírně oslabila ODS, která by nyní dosáhla na svůj výsledek z posledních sněmovních voleb (7,5 procenta). Ve Sněmovně by měla čtrnáct křesel.

Do dolní komory by se dostali ještě lidovci se šesti procenty a deseti poslanci. Úsvit balancuje na pětiprocentní hranici: podle přepočtu Práva by v rámci statistické chyby mohl mít v parlamentu šest poslanců, ale vzhledem k tomu, že šetření se odehrálo ještě před rozkolem klubu Úsvitu na dvě části, není pravděpodobné, že by se hnutí do Sněmovny nakonec dostalo.