Šedesátiletému politikovi policisté naměřili letos v únoru rychlost 144 km/h v místě, kde je povolena devadesátka. Přestupek úředníci projednávali téměř půl roku, přičemž běžně tyto přestupky vyřizují do dvou měsíců. Látkův advokát se totiž snažil zpochybnit policejní radar, poukazoval na údajné nesrovnalosti v jeho homologaci.

„Správní řízení jsme zahájili v březnu. Uskutečnilo se několik jednání, naposledy nás právní zástupce přestupce požádal o další doplnění dokazování. Učinili jsme, co jsme měli. Teď uvidíme, jak na to protistrana bude reagovat “ uvedla Ivana Šteffková z přestupkové komise Městského úřadu v Horšovském Týně, která má případ na starosti.

Už jsem právníkovi říkal, jestli by to nemohl nějak urychlit. S trestem jsem více méně počítal.senátor Látka

Na otázku, jestli vnímala Látkův postoj jako obstrukci, reagovala slovy: „K tomu bych se nerada vyjadřovala. Běžné to ale není. Většina projednávaných řidičů se ke svému prohřešku staví čelem,“ prohlásila úřednice. I policejní spis byl podle ní kompletní, nic v něm nechybělo „Obsahoval to, co v každém podobném případu,“ doplnila Šteffková.

Rychle předjížděl

Látka překročil rychlost 9. února na silnici první třídy mezi Staňkovem a Křenovy na Domažlicku. Tvrdil, že předjížděl jiné vozidlo, které náhle začalo zrychlovat. „Musel jsem ho rychle předjet, protože v protisměru se přibližoval další automobil,“ vysvětloval, proč pořádně sešlápl plyn. „Spis jsme předali správnímu orgánu 19. února,“ uvedla policistka Dagmar Brožová.

Senátor Jan Látka se chce stát starostou Domažlic

Senátor Jan Látka se chce stát starostou Domažlic

FOTO: Patrik Biskup, Právo

K jednání před komisi senátor nechodil, nechával se zastupovat právníkem. „Naposledy mi říkal, že našel nějaké nesrovnalosti v certifikaci radaru, takže to chce ještě nechat prověřit. Já těmhle věcem nerozumím, nechávám to na něm,“ prohlásil Látka, který v podzimních komunálních volbách kandiduje na starostu Domažlic. Sám prý by to už chtěl mít z krku.

”Taky už jsem právníkovi říkal, jestli by to nemohl nějak urychlit. S trestem jsem více méně počítal, byl jsem smířený i s tím, že na nějakou dobu přijdu o řidičák. Také mám už domluveného dobrého známého, který mě v případě potřeby bude vozit,“ tvrdil Látka.

Odmítl, že by se snažil z celé věci nějak vykroutit nebo řízení prodlužovat v souvislosti se svojí kandidaturou v komunálních volbách. „Naopak, pro mě by bylo lepší, kdyby ta věc byla co nejdříve za mnou,“ uzavřel Látka.