„Pan předseda mi řekl, že nejenom olympijský výbor, ale on sám osobně stojí za panem náměstkem Hulinským, že ho považuje za nejlepšího odborníka na tuto oblast a že mi dává osobní garanci, že je to nejlepší osoba na tuto pozici,” prohlásil Chládek o Kejvalově podpoře.

Hulinský v minulosti působil jako předseda pražské sociální demokracie a náměstek pražského primátora. Angažuje se v Českém olympijském výboru. O křeslo šéfa pražské ČSSD ho připravil vývoj na pražské radnici, kdy se koncem 2011 rozpadla koalice ODSČSSD a vznikla nová spolupráce mezi ODS a TOP 09. Rezignaci Hulinskému, který se potýkal s kauzou kolem údajných manipulací s dary městských firem pro postižené, doporučilo tehdy politické grémium ČSSD.

Strana ANO na post náměstka pro sport navrhla někdejšího šéfa volejbalového svazu Antonína Lébla. Proti němu se však kvůli neprůhlednému hospodaření, s nímž měl problémy ve svazu i ve svém podnikání, postavily sportovní spolky.

Zástupce nominovaný hnutím ANO nakonec na ministerstvu školství podle všeho obsadí jiný post náměstka. „Když jsem mluvil s ministrem financí Andrejem Babišem, tak jsme se již bavili v rovině, že by ANO dalo jméno pro nějakou jinou oblast na ministerstvu školství,” uvedl Chládek.

Vedle národní rady pro školství, kterou musí zřídit ze zákona, chce nový ministr zřídit i národní radu pro sport. Měli by v ní být zástupci vládních i opozičních stran, představitelé Českého olympijského výboru a České unie sportu a také zástupci velkých sportovních svazů.