Bouřky se přehnaly Jihočeským krajem v neděli odpoledne a hasiči zasahovali na několika místech. Nejhůře počasí postihlo Olšovice na Prachaticku, kde do obce vnikla voda s bahnem z polí a zatopila studny. Intenzivní déšť také večer zvedl hladinu Lužnice v Klenovicích a Nežárky v Hamru na Táborsku na třetí stupeň povodňové aktivity.
 
Lužnice ale po jedné v noci začala klesat, až hladina opadla asi pět centimetrů pod hranici stupně ohrožení, která pro tuto řeku činí tři metry. Nežárka se také dostala pod hranici nejvyššího stupně, která je v jejím případě 3,5 metru, ale pouze o jeden centimetr. Hladiny řek se tedy mohou při dalších srážkách opět posunout nahoru a podle ČHMÚ se během dneška mohou bouřky a deště objevit na celém území ČR.

Zvýšené hladiny řek v regionu zatopily před několika dny řadu obcí a měst. Nejvíce zasáhla Lužnice Bechyni na Táborsku a Blanice se potom vylila v Putimi na Písecku. Několik stovek lidí muselo být kvůli záplavám evakuováno. Velká voda v Jihočeském kraji přinesla i tragickou událost. Na Vltavě zemřeli v pátek dva muži, kteří řeku splouvali na raftu. Utopili se pod jezem v Herbertově u Vyššího Brodu na Českokrumlovsku. [celá zpráva]