Nečas připomněl, že letos již bylo na sociální služby přerozděleno přes šest miliard korun. Podle premiéra je potřeba zajistit dlouhodobý systém financování, do něhož by se měly zapojit i zdravotní pojišťovny.

Premiér dodal, že dodatečné prostředky by měly být rozděleny centralizovaně, aby nedošlo k tomu, že by kraje přednostně navýšily finance pro sociální služby, které zřizují.

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) Jiří Horecký příslib  dofinancování uvítal  a dodal, že stávající systém není efektivní, transparentní a není připraven na decentralizaci na úroveň krajů.

Nečas se vyjádřil i k budoucnosti sKaret, o nichž by ve čtvrtek znovu měla jednat vláda. To, že ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) změnila názor a chce sociální karty zachovat, je podle premiéra dáno "příkazem ze stranické centrály" a neodpovídá to odbornému stanovisku, které zastává premiér.

"Vybíráme to nejlepší ze špatných řešení," uvedl Nečas s tím, že si argumenty Müllerové poslechne, nicméně je názor na budoucnost sKaret je neměnný a dál preferuje zrušení projektu.