„Od dvou lidí jsem dostala celkem šest plateb na částky 0,01 Kč. Zvažuji trestní oznámení na oba dotyčné pro maření voleb,“ řekla Samková Novinkám.

Česká spořitelna, u níž si Samková původně zřídila účet pro prezidentskou kampaň, si účtuje za přijetí platby až sedm korun. Možná i proto Samková zřídila 6. listopadu nový účet u Fio banky, která si poplatky za příchozí platbu neúčtuje (Novinky tímto děkují pozorným čtenářům, kteří redakci o změně účtu informovali).

Advokátka se zřejmě stala terčem obdobného jednání jako další prezidentský kandidát Jan Fischer. Na jeho transparentní účet dorazilo několik halířových částek s nesouhlasnými vzkazy směrem k jeho kandidatuře. Cílem této iniciativy mělo být vyčerpání Fischerova konta. Banka, která vede jeho účet, se ale rozhodla mu poplatky za tyto příspěvky odpustit.

Samková zaregistrovala na ministerstvu vnitra kandidátní listinu s pouhými 128 platnými podpisy místo 50 tisíci. Minulý týden Právu řekla, že tak učinila proto, aby mohla prováděcí zákon o přímé volbě napadnout u Nejvyššího správního soudu. [celá zpráva]