„Ve znaku máme krásného žlutého motýla. Ten se vylíhl z ošklivé larvy, kterou je nyní Strana zelených,“ uvedl v pondělí lídr kandidátky DSZ Daniel Solis. „Vše platíme z vlastních peněz, sponzory nemáme,“ komentovala kampaň exposlankyně SZ Olga Zubová, která je v předsednictvu nové strany.

Keller je šestka

Za financováním billboardů stojí s největší pravděpodobností mediální magnát Jaromír Soukup, další člen předsednictva, jenž pomáhal v roce 2006 s kampaní Bursíkovi. Poté se s ním ale nepohodl.
Soukup se Zubovou nenechávají na SZ nit suchou. Slogany „Silou nikdy, Kaťuško...!“ či „My víme, co je biomasa“ upozorňují na vystoupení poslankyně SZ Kateřiny Jacques v ČT, kdy nebyla s to odpovědět na otázku moderátora Jana Krause, co je biomasa.

Jacques své účinkování pokládá za největší trapas své kariéry, do eurovoleb přesto směle vykročila s tématem ekologického vytápění a se sloganem: „Další dotace těm, kteří chtějí šetřit energií“. Kromě Zubové a Soukupa figuruje na kandidátce DSZ na šestém místě i známý sociolog Jan Keller.