Hlavní obsah

Němka zaplavila Dány milostnými dopisy

23. 2. 2005, 9:06 – KODAŇ

Zamilovaná mladá žena z německého Fürthu napsala dopis 340 Dánům z Kodaně, kteří mají křestní jméno Carsten, zda nejsou tím, s nímž se nedávno seznámila při tanci v rakouském zimním středisku Sankt Anton.

Foto: Jaroslav Kreisinger

Knihovna pro cestující ve vestibulu rokycanského vlakového nádraží

Článek

Připravena byla napsat i dalším 1100 Carstenům v širším okolí dánského hlavního města, jejichž adresy si zjistila, situace se však příznivě vyřešila dříve, než stačila poštu druhou lavinou dopisů zaplavit.

Podle dánského deníku Politiken se zamilovaná nedala odradit ani informací, že Carsten je v Dánsku velmi časté jméno, takže kandidátů mohou být desítky tisíc, když nezná příjmení.

Nezlomilo ji ani zjištění, že další tisíce možností představují muži s pravopisnou variantou Karsten. Než stačila v deníku zveřejnit velký inzerát, který by oslovil i případně dopisově opomenuté Carsteny, přinesla první vlna dotazů určitý efekt.

Jeden z oslovených Carstenů se jí ozval na uvedený telefon. Sdělil dívce, že sice není tím hledaným, ale že s největší pravděpodobností osobně zná Carstena, o kterého jde, a že mu dá vědět. Skutečně pak brzo nato zavolal dívce do Fürthu "ten pravý". Deníku Politiken k tomu později řekl jen tolik, že to byl "superpříjemný rozhovor".

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků