Hlavní obsah

Češi a vztahy. Muži stále hledají G bod, ženy bohatého partnera

2. 2. 2017, 10:02

Chcete vědět, co Čechy zajímá z pohledu sexu a vztahů? Pak vězte, že se nejedná o žádné bizarní záležitosti. Ve většině případů jde o zcela praktické či romantické záležitosti. U příležitosti svátku zamilovaných se vyhledávač Seznam.cz zaměřil na to, co Češi z této oblasti nejčastěji hledají na internetu. Ze závěrů budete možná překvapeni.

Foto: Profimedia.cz

Nejvíce se lidé zajímají o to, zda se k sobě hodí podle horoskopu.

Článek

Absolutně nejhledanějším výrazem s vazbou „jak najít“ je na Seznam.cz pověstný bod G. Nejčastějším problémem většiny manželství je podle dotazů zadaných do vyhledávání nevěra, následuje psychické týrání a absence sexu. Ženy se pak nejvíce zaměřují na hledání nového partnera.

Osamělost a seznámení

Vybrat si partnera na celý život není vůbec snadné a ne každému se to podaří. Spousta lidí proto hledá řešení na internetu a o svou osamělost se dělí v diskusích s ostatními.

Martina Pomikálková, produktová manažerka Seznam.cz Vyhledávání, uvádí: „Vazba »cítím se sama« je častá především pro ženy, které se i ve větší míře zajímají o to, »jak se seznámit«, ve variantách »s bohatým mužem«, »s milionářem«, »s doktorem«, a nechybělo ani »s řidičem autobusu« nebo s »normálním mužem«.

Muži se zase kromě obecných dotazů na to, jak se seznámit s ženou a dívkou, ptali po tom, »jak se seznámit s holkou v autobusu«, »s modelkou«, »s malou dívkou«, »s Ukrajinkou«, »s romskou dívkou«, dokonce padl dotaz i na to, »jak se seznámit s chlupatou ženou«.

Obecně se pak ve vyhledávání objevily i dotazy na seznámení »bez peněz« či »na ulici«. Spousta lidí jde také rovnou na věc. Slovo »rande« bylo v roce 2016 hledáno 1,5miliónkrát.“

Ani v době sociálních sítí pak nejsou reliktem minulosti seznamky. Slovo »seznamka« se od ledna do prosince 2016 objevilo ve vyhledávání Seznam.cz ve více než 6,5 miliónu hledaných výrazů. Vůbec nejhledanější je seznamka Štěstí.cz.

Pověstný G bod je zajímavější než ztracený mobil

Českého vyhledávače se lidé často ptají také na to, jak něco najít. Data překvapivě ukazují, že vztah je až daleko za ztraceným telefonem a smyslem života. První příčku si však především u mužů vysloužil pověstný bod G, což je dotaz, jehož vyřešení můžeme brát jako pozitivum každého partnerského vztahu.

Zamilovanost dělá s lidmi divy

V období zamilovanosti se Češi uchylují k masivnímu hledání citátů o lásce, zamilovaných SMS, básniček, vyznání, přívěsků nebo obrázků. A ti, co si nejsou pořád dostatečně jisti, přicházejí na Seznam.cz s dotazy, které by jim měly pomoci vyřešit hledání ideálního partnera.

„Nejvíce se lidé zajímají o to, zda se k sobě hodí podle horoskopu, znamení nebo na základě nějakého testu. Méně sofistikovaný způsob ověření lásky zase hledali ti, kteří zjišťovali partnerský soulad podle data narození nebo křestního jména. Rovných tisíc váhavých dotazů si k tomu ještě ověřovalo »jak poznat, že mě dotyčný miluje«,“ vysvětluje Martina Pomikálková.

Když přijde manželská krize

Trochu vyšší liga jsou pak dotazy týkající se manželství. Vynecháme-li dotazy na rozvod manželství a manželství celebrit, tak se v Seznam.cz Vyhledávání objevují tyto typy problémů:

  • nevěra v manželství
  • psychické týrání v manželství
  • manželství bez sexu
  • krize v manželství po padesátce
  • nefunkční manželství
  • syndrom vyhoření v manželství
  • odcizení v manželství

Problémy s nevěrou řeší prostřednictvím internetu stále více lidí, a to bez ohledu na pohlaví. Samotného slova »nevěra« se v uplynulém roce týkalo více než sto tisíc dotazů. Slovo »milenec« pak hledali lidé podstatně častěji než slovo »milenka«.

„Jak ženy, tak muži jsou v otázce milenců a milenek poměrně praktičtí. U žen dotazy vypadají takto: »ženatý milenec«, »mladší milenec«, »milenec se neozývá«, »milenec mě už nechce«, »milenec, nebo manžel«, »starší milenec« nebo »zamilovaný milenec«. Muži zase hledají milenky ve spojení »milenka privat«, »jak se zbavit milenky« či »jak dlouho trvá zamilovanost do milenky«,“ dodává Pomikálková.

V tematice rozvodů lze Čechy považovat za velmi praktický národ, jelikož v této souvislosti hledají především formuláře, postupy, žaloby, anulování a návrhy na rozvod.

„Zajímavá jsou data v případě slova »rozchod«. Na prvním místě totiž lidi v roce 2016 nejvíce zajímalo to, zda se Lucie Vondráčková rozešla se svým mužem. Až třetí místo patřilo samotnému slovu »rozchod«,“ dodává Martina Pomikálková.

Reklama

Související témata:

Výběr článků