Hlavní obsah

Povislá prsa lze řešit již bez operace, trvale je prý pozvedne botox

1. 6. 2011, 7:28 – Londýn

Povislá a vrásčitá ňadra už nemusí být takový problém jako dříve. Kliniky plastické chirurgie v Evropě totiž začaly praktikovat novou metodu injekční léčby povislých prsou, která má okamžitý výsledek, žádné vedlejší účinky a není při ní třeba žádný čas na zotavení.

Foto: Profimedia.cz

Injekce botoxu do určitých míst kolem prsou vyhladí a zpevní kůži.

Článek

Procedura třeba v Londýně v největší soukromé nemocnici na Harley Street stojí v přepočtu zhruba dvacet tisíc korun. Do prsou se přitom vstřikuje dobře známý svaly paralyzující lék botox.

Zatímco v Evropě se botulotoxin používal jen k umrtvení mimických svalů a vyhlazení vrásek obličeje, v Thajsku už používali stejnou látku k pozvednutí prsou. Odtud se metoda rozšířila do světa a získává si stále větší oblibu. V roce 2009 byla představena na Světové konferenci kosmetické a protistárnoucí medicíny v Monaku.

„Injekce botoxu do určitých míst kolem prsou vyhladí a zpevní kůži. Tvaruje to prsa, dává jim to objem a vyhlazuje vrásky způsobené slunečním zářením v dekoltu,“ tvrdí doktorka Cecilia Tregearová z Harley Street.

Před podáním injekcí se kůže umrtvuje anestetickým krémem.

Reklama

Související témata:

Související články

Proč mají ženy stále větší poprsí

29. 1. 2011, 16:54

Minulý týden značka Bravissimo uvedla v Británii na trh podprsenku s označením L. Převedeno do obecné roviny podprsenka čtrnáctka. Ne, opravdu vás neklame...

Jak na ochablé poprsí

27. 4. 2011, 8:37

Ňadra patří mezi ženské přednosti, jež symbolizují mateřství, ale také sexuální přitažlivost. Přestože ženy nejčastěji řeší velikost svých ňader, z pohledu...

Výběr článků