Hlavní obsah

Letní tábory jsou letos pro mnohé děti velmi potřebné, ne všichni si je ale mohou dovolit

8. 6. 2021, 9:27
Novinky, das

Na letní tábory se děti letos těší více než předchozí roky. Po dlouhé době, kdy měly omezené sociální kontakty kvůli koronavirové pandemii, se není čemu divit. A odborníci se shodují, že dětské kolektivy i v podobě letních táborů jsou ideálním řešením, jak co nejrychleji napravit vynucený sociální distanc.

Foto: Profimedia.cz

Letní tábory pomohou dětem s pohybem i sociální interakcí.

Článek

Kromě sociální interakce jsou letos také předností letních táborů či kempů, že se odehrávají většinou někde venku v přírodě či na nejrůznějších sportovištích. Děti si tak skutečně odpočinou od moderních technologií a každý den stráví aktivně někde venku, což je letos zvláště důležité.

Zároveň se zde naučí bez dozoru rodičů větší samostatnosti, ohleduplnosti i týmové spolupráci, což je pro jejich zdravý vývoj velmi důležité.

Příměstské tábory jako další možnost

Další výbornou variantou jsou příměstské tábory, kam děti docházejí každé ráno a mají zde celodenní program, přičemž večer odcházejí domů. Rodiče mají stále z čeho vybírat.

Na tábor s testem, ale jinak bez omezení, rozhodlo ministerstvo

Příměstských táborů je aktuálně víc než pobytových, jejich obliba mezi rodiči a dětmi vzrůstá i přesto, že finančně vyjdou dráž a organizačně jsou pro rodiče náročnější.

Často i kvůli tomu, že tyto tábory preferují i samotné děti, které i díky nim zůstávají v kontaktu se svými kamarády či spolužáky.

Ne všichni si letos tábor mohou dovolit

Bohužel ne všichni v dnešní době jsou schopni svým dětem letní tábory či kempy zaplatit. Jedná se přeci jen o vyšší náklady, které si opravdu mnohé rodiny i vlivem dlouhodobých omezení a nedostatečného téměř ročního příjmu nemohou dovolit. Problém mají i samoživitelé, pro které bylo uplynulé období obzvláště složité.

Mnozí rodiče se proto obrátili i na Patrona dětí, který se jim snaží pomoci. Přispět těmto rodinám na letní tábory či kempy můžete i vy. Příběhy konkrétních dětí naleznete v sekci Volný čas, v současné době zde čeká na pomoc 30 dětí.

Nevhodné způsoby chování, které své děti učíme

Na tábory i kempy letos s testy

Podmínkou účasti na letním táboře či kempu bude letos negativní test na covid-19. Zatím není zcela jasné, zda půjde o antigenní, či PCR testy.

Počty účastníků již nebudou omezeny, vedení tábora jen bude muset zajistit zdravotní dohled při akci a vedení zdravotní dokumentace.

Pokud to nepůjde jinak, děti se budou moci účastnit přípravy stravy, ale již ne úklidu.

Roušky či respirátory budou nutné pouze v místech, kde to vyžadují platná epidemiologická opatření.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Dost dobrý rodič je lepší než ten perfektní

9. 5. 2021, 13:04

Být v něčem dostatečně dobrý nezní zrovna jako vysněný cíl. I jako rodiče chceme být opravdu skvělí. Jenže pokud jsme „jen” dost dobří rodiče, můžeme tím našim...

Výběr článků