Havířov vykročil do baráže výhrou

Novinky, Igor Bruzl

HAVÍŘOV

Až prodloužení rozhodovalo o tom, že lépe vstoupil do baráže o udržení v extralize celek Havířova. Vítěz první ligy v úvodní třetině nakročil třemi góly k vítězství, domácí však v dramatickém, rychlém duelu od druhé části srovnali krok a v závěru normálního hracího času si Šakarov nesmírně šťastným gólem vynutil prodloužení.

ME25 2010 Eindhoven - Simona Baumrtová se svou bronzovou medailí za 50m znak a trenéry Jaroslavem Jezberou a Tomášem Baumrtem

Zahajovací dějství sehráli hosté úžasně. Dvakrát zaclonili Maříkovi výhled při střelách od modré čáry, třetí gól pak přidal efektní zadovkou Klimt. Domácí nestačili v pohybu, tempu, ani herní kvalitě, ale přestávka je postavila na nohy. Zlepšeným pohybem si vynutili hned několik faulů a v přesilovkách našli recept na jinak v pohodě chytajícího Orcta.

Havířov snížil na rozdíl branky, navíc v domácí kleci začal čarovat Mařík. Dvakrát neuspěl proti němu sám Jankových, jednou Michálek. Poslední celek extraligy si vůbec nevěděl rady s pozornou obranou Kladna, které se už nepouštělo do zbrklého útočení. Orct ani nemusel pořádně zasahovat a hosté takticky ukázněnou hrou kráčeli k úspěchu.

Přestože v koncovce se bezradní domácí nemohli dostat k power-play, 63 s před koncem vypálil z nouze na Orcta od bočního hrazení Šakarov, kladenského obránce Čecha puk nechtěně zasáhl do ramene a doplachtil do horního růžku hostující klece. V osmé minutě prodloužení pak dokonal obrat Folta.

Radomír Kužílek, trenér Havířova: "Shodili jsme ze sebe psychický balvan, hráči se nevzdali a dokázali, že jsou na ledě ochotni nechat život."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Prohráli jsme zbytečně, neboť jsme ve druhé části polevili, dělali fauly a v závěru se od nás odvrátilo i štěstí."

HAVÍŘOV vs KLADNO 5:4 PP (0:3, 3:1, 1:0 - 1:0)