Hlavní obsah

Při útoku na železniční stanici v Číně zemřelo 33 lidí

1. 3. 2014, 18:56 – Peking • Aktualizováno 2. 3. 2014, 7:12

Při útoku skupiny pachatelů na železniční stanici v Číně v sobotu zemřelo nejméně 33 lidí a dalších 130 bylo zraněno. Informovala o tom oficiální čínská tisková agentura Nová Čína. Dodala, že úřady tento útok považují za organizovaný a promyšlený teroristický čin. Motiv však zatím není známý.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Útok na železniční stanici v Kchun-minguVideo: Reuters

 
Článek

Útok se odehrál v Kchun-mingu, hlavním městě provincie Jün-nan na jihozápadě Číny. Podle agentury Nová Čína policie pět útočníků zastřelila a po dalších zhruba pěti pátrá. Totožnost pachatelů zatím zůstává neznámá.

Jeden ze svědků uvedl, že viděl skupinu osob převážně v černém oblečení, která vtrhla na stanici a zaútočila na lidi. "Viděl jsem osobu s dlouhým nožem mířící přímo ke mně a spolu s ostatními jsem se dal na útěk," prohlásil. Na internetu se objevily fotografie zobrazující rozházená zavazadla a těla ležící v krvi na podlaze.

Čína podle agentury Reuters v minulosti z podobných incidentů vinila islamistické extremisty z neklidné autonomní oblast Sin-ťiang. Tyto dřívější útoky se však obvykle omezovaly pouze na Sin-ťiang ležící na severozápadě země.

"Bez ohledu na motivy vrahů je zabíjení nevinných lidí porušením morálky i práva," uvedlo v reakci na útok čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti. "Policie bude společně s justicí tyto zločiny stíhat s největší tvrdostí," dodalo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků