Hlavní obsah

Při průzkumu jeskyní na Maledivách se utopilo pět Italů

Pět Italů se ve čtvrtek utopilo na Maledivách asi 100 kilometrů od hlavního města Malé. S odkazem na italské ministerstvo zahraničí o tom informovala stanice BBC. Podle ní jde o vůbec nejhorší nehodu při potápění v historii Malediv.

Foto: Univerzita v Janově

Monica Montefalconeová

Článek

Italové ponor zahájili ve čtvrtek ráno. Posádka lodi, na které cestovali, nahlásila jejich pohřešování poté, co se nevynořili z vody.

„Potápěči pravděpodobně zahynuli při pokusu o prozkoumání jeskyní v hloubce 50 metrů,“ uvedlo podle BBC ministerstvo s tím, že k nehodě došlo na atolu Vaavu.

Čtyři z pěti potápěčů byli členy týmu z Univerzity v Janově, včetně profesorky ekologie Moniky Montefalconeové, její dcery a dvou výzkumníků. Pátým byl manažer lodního provozu a potápěčský instruktor Gianluca Benedetti.

Maledivská armáda uvedla, že jedno tělo našli v jeskyni asi 60 metrů pod vodou. Předpokládá se, že na stejném místě se najdou i těla zbývajících čtyř lidí. Armáda doplnila, že na místo vyslala potápěče se speciálním vybavením. Pátrací akci popsala jako „rizikovou“. BBC uvedla, že se jedná o nejhorší potápěčskou nehodu na Maledivách, kde jsou podobné nehody „relativně vzácné“.

Podle policie panovalo v oblasti asi 100 kilometrů jižně od Malé nepříznivé počasí. Pro osobní lodě a rybáře úřady vydaly žluté varování, které znamená obezřetnost na vodě.

Výběr článků

Načítám