Hlavní obsah

Španělská stráž zachránila 208 migrantů mířících na člunech španělské území

4. 9. 2021, 22:14 – Madrid

Španělská pobřežní stráž v sobotu zachránila 208 migrantů, kteří mířili na člunech na jižní španělské pobřeží a na španělské Kanárské ostrovy. Informovala o tom agentura AP.

Foto: Jon Nazca, Reuters

Migranti v přístavu v jihošpanělské Málaze (ilustrační foto)

Článek

Lodě provozované španělskou pobřežní stráží zaznamenaly migranty ve Středozemním moři a Atlantském oceánu. Na plavidlech, která mířila ke Kanárským ostrovům. bylo 106 migrantů včetně 44 žen a 20 nezletilých. Na čtyřech dalších plavidlech se 102 migrantů snažilo doplout ke španělské pevnině. V této druhé skupině byli až na jednu výjimku pouze muži.

Španělsko od letošního ledna do srpna zaznamenalo 49procentní nárůst nelegální migrace oproti stejnému období minulého roku, uvádí podle AP španělské ministerstvo vnitra. Z 20.491 migrantů, kteří dorazili na španělské území, většina přicestovala po moři.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvádí, že při pokusu dostat se do Španělska zemřelo nebo se po něm pohřešuje asi 500 osob. Organizace, které poskytují pomoc migrantům, tvrdí, že mrtvých a pohřešovaných je ve skutečnosti více, poněvadž ne všechna ztroskotání nebo utonutí jsou ohlášena.

Reklama

Související témata:

Výběr článků