Hlavní obsah

Řecko zařadilo pedofily mezi invalidy s nárokem na sociální úlevy

10. 1. 2012, 8:38 – Atény

Pedofilové a lidé s jinými úchylkami včetně sexuálních jsou v Řecku nově zařazeni mezi osoby se zdravotním postižením. Vztahuje se tak na ně právo na sociální úlevy. Řečtí invalidé jsou rozhodnutím ministerstva práce velice pobouřeni. Úřad proto slíbil, že směrnici podrobí přezkoumání.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Podle řeckého serveru star.gr je faux pas, které ministerstvo práce novou směrnicí učinilo, "neuvěřitelné". Nařízení, které bylo zveřejněno v listopadu, bude nyní podrobeno revizi zvláštní ministerské komise.

Lidé se sexuálními úchylkami, tedy kromě pedofilů i například sadomasochisté, fetišisté a exhibicionisté, se ocitli v kategorii 20procentní až 35procentní invalidity. Jestliže v tom případě ještě nemají nárok na invalidní důchod, mohou požívat řady výhod, jako je snížené jízdné v městské hromadné dopravě či nižší poplatky za elektřinu. Ve stejné skupině jsou také kleptomani, pyromani či gambleři.

Ministerská směrnice vyvolala podle agentury AP kritiku řecké Národní konfederace osob se zdravotním postižením, která krok v protestním dopise označila za "nepochopitelný". Podle předsedy organizace Janise Vardakastanise to může ještě více zkomplikovat situaci řeckých invalidů, kteří už cítí následky ekonomické krize. Škrty v sociální pomoci pocítili zejména nevidomí a neslyšící.

Podle Vardakastanise je navíc nesmyslné, aby se pedofilové a pyromani dostali někam uprostřed mezi osoby s transplantovaným srdcem, které mají 80procentní invaliditu, a diabetiky, kteří požívají desetiprocentní invalidity.

Reklama

Výběr článků