Článek
Policie Trnavského kraje v pondělí zveřejnila video, na němž je patrné, že opilý řidič jel velkou rychlostí. „V souvislosti s nehodou řeší policisté i to, že řidič jezdil pod vlivem alkoholu a s platným zákazem řídit motorová vozidla,“ komentovala nehodu slovenská policie na Facebooku.
Obyvatelé obce Vozokany uslyšeli v pátek odpoledne obrovský náraz. „Osmatřicetiletý řidič auta Škoda Octavia pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a zezadu narazil do před ním jedoucího auta Renault. V něm jela mladá žena a nezletilé dítě, kteří se naštěstí nezranili,“ uvedla policie.
Dechová zkouška u řidičky byla negativní, ale muž nafoukal 2,1 promile. „Policie následným šetřením zjistila, že řidič má navíc uložený platný zákaz řízení až do května 2029,“ dodala slovenská policie.
V rámci tzv. superrychlého řízení byl řidič obviněn z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. „Ve smyslu zákona může za takovýto skutek hrozit trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla policie.

