Hlavní obsah

Německá policie infiltrovala extremisty. Plánovali vyvolat občanskou válku

17. 2. 2020, 15:32 – Německo

Německá policie podnikla razii proti dvanácti extremistům, které v pátek zatkla. Skupina plánovala v Německu souběžné útoky na mešity během muslimských modliteb. Podle úřadu prokurátora se snažila vyvolat v zemi situaci podobnou občanské válce, uvedl web DW. Zadržení zůstávají ve vazbě

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Policie zatýká člena extremistické strany Tvrdé jádro.

Článek

„Je šokující, že tu existují buňky, které se radikalizují tak rychle,“ uvedl mluvčí německého ministerstva vnitra Björn Grünewälder.

Členové buňky spolu komunikovali přes aplikaci Telegram a fyzicky se setkali pouze dvakrát. Skupinu, kterou pojmenovali Tvrdé jádro, zformovali loni v září, zjistil list Welt am Sonntag.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Policejní eskorta odvádí člena německé extremistické skupiny.

Německá média o víkendu uvedla, že skupina chtěla provést útoky na mešity v desítce regionů Německa. Mezi zadrženými je i jeden policista. Extremisté měli v hledáčku uchazeče o azyl, policisty a muslimy.

Skupina se chtěla inspirovat atentátu z novozélandského Christchurche. Loni v březnu tam útočník při modlitbách zabil v mešitách 50 lidí a dalších 48 zranil.

Policii se podařilo skupinu rozkrýt díky tajné infiltraci mezi její členy. Členové buňky měli kontakty na krajně pravicovou protiimigrační skupinu Odinovi vojáci, která vznikla ve Finsku v roce 2015 v době velké migrační vlny do Evropy.

Střelec na jihu Německa pozabíjel šest členů své rodiny

Německá policie zatkla členy skupiny celkem v šesti spolkových zemích. Při razii zabavila také zbraně. Čtveřice zatčených je podezřelá z vytvoření teroristické organizace a osm ostatních čelí podezření z podpory terorismu poskytováním financí či zbraní.

Reklama

Výběr článků