Hlavní obsah

Na silnicích ve Francii se vytvořily stokilometrové zácpy, potíže i ve Švýcarsku

2. 8. 2008, 12:39 – PAŘÍŽ • Aktualizováno 2. 8. 2008, 15:16

Ve Francii, kde se mnozí dovolenkáři dělí tradičně na červencové a srpnové, je sobota na silnicích černým dnem. Dopoledne se tam vytvořily zácpy o celkové délce přes 400 kilometrů. Nejhorší situace bude podle agentury AFP po většinu dne mezi Lyonem a středozemním pobřežím a mezi Paříží a atlantským pobřežím. Dopravní problémy hlásí i Švýcarsko.

Foto: René Volfík, ČTK

Loni touto dobou zácpy ve Francii měřily rekordních 842 kilometrů. (Ilustrační foto)

Článek

Hlavní problémy na francouzských silnicích se čekaly až odpoledne, ale podle dopravní policie bylo již dopoledne zřejmé, že letošní tradiční souběžné masové odjezdy z a na letní dovolenou ve Francii budou díky lepšímu rozložení odjezdů méně problematické než jindy. Zácpy prý rozhodně nedosáhnou loňských rekordních 842 kilometrů.

Na francouzských letištích a nádražích je ze stejného důvodu také velmi rušno. Železnice v sobotu podle AFP očekává kolem čtyř miliónů cestujících, z toho 2,3 miliónu na pařížských nádražích.

Ve Švýcarsku se kolem poledne vytvořila u Gothardského tunelu na jihu země kolona vozidel o délce 17 kilometrů. Čekání na průjezd prý trvá ze strany Švýcarska i sousední Itálie nejméně dvě hodiny. Úřady doporučily řidičům objet tunel po dálnici A13.

Reklama

Související témata:

Výběr článků