Hlavní obsah

Lupiči přepadli letadlo v Tiraně a uloupili zásilku peněz

9. 4. 2019, 19:11 – Tirana

Albánská policie zastřelila jednoho z ozbrojených lupičů, kteří v úterý vtrhli na mezinárodní letiště u Tirany, odkud uprchli se zásilkou peněz, naloženou do letadla do Vídně. Maskovaní a ozbrojení lupiči podle policie pronikli na letiště vjezdem pro hasiče.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Očití svědci z letadla na lince do Vídně, které bylo cílem lupičů, řekli, že stroj měl již spuštěné motory, když tři lidé v maskách a vojenských uniformách vystoupali po schůdcích do letadla, pohrozili posádce zbraněmi a nařídili jí lehnout si na zem.

Policie při pronásledování lupičů jednoho z nich v přestřelce na vedlejší silnici zastřelila. Podle zpráv médií z místa činu byl zastřelený muž ozbrojen útočnou puškou, granátem a zásobníkem s náboji. Po ostatních lupičích, kteří jsou stále na útěku, pátrá elitní jednotka a vrtulník.

Policie potvrdila uloupení peněz, ale částku neupřesnila. Zprvu se v médiích hovořilo o uloupení dvou milionů eur (asi 51 milionů Kč), později ale zaznělo, že mohlo jít i o pětinásobek.

Zahraniční banky působící v Albánii zasílají valuty do Vídně, protože albánská ústřední banka nepřijímá jejich vklady v cizích měnách. Zásilky byly v posledních letech několikrát přepadeny, jednou na letišti a dvakrát na silnici k letišti. Policie získala část peněz z poslední loupeže, když zjistila, že jsou schované v tlakových hrncích.

Reklama

Související témata:

Výběr článků