Hlavní obsah

Hra na schovávanou v Polsku skončila smrtí tříletého chlapce

20. 6. 2018, 4:54

V nemocnici v polském městě Slupsk zemřel tříletý chlapec, který se při hře na schovávanou zavřel do pračky a nedokázal se dostat ven. Našel ho až otec, který se jej pokoušel vzkřísit a přivolal záchranku. Lékaři bojovali o chlapcův život několik hodin, ale neúspěšně.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Bohužel, dnes v noci dítě zemřelo v nemocnici,“ citoval list Gazeta Wyborcza prokurátora Piotra Nierebińského, který případ vyšetřuje.

Přesná příčina smrti ani okolnosti neštěstí ještě nebyly oficiálně stanoveny. „Můžeme předpokládat nedostatek kyslíku, ale až pitva určí příčinu smrti,“ řekl prokurátor. „Zatím vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu,“ dodal.

Rodiče chlapce při výslechu vzhledem ke svému psychickému stavu moc neřekli. Nedokázali ani odhadnout, jak dlouho byl chlapec v bubnu pračky. Byli sice tou dobou doma, ale po obědě si zdřímli, zatímco si děti hrály.

Až když si všimli chlapcovy nepřítomnosti, začali ho hledat, uvedla agentura PAP, podle níž prokurátor nepotvrdil dohady médií, že chlapce do pračky zavřela jeho pětiletá sestra. Podle televize TVN 24 právě dívka upozornila rodiče, že nemůže bratra nikde najít.

Reklama

Výběr článků