Hlavní obsah

Egypt zruší Kataru bezvízový styk

17. 7. 2017, 22:13

Egypt zruší bezvízový styk s Katarem. Opatření bude až na výjimky platit pro všechny katarské občany, kteří navštíví Egypt. S odkazem na pondělní prohlášení egyptského ministerstva zahraničí o tom informovala agentura Reuters.

Foto: Naseem Zeitoon, Reuters

Letoun společnosti Qatar Airways (ilustrační foto)

Článek

Egypt, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Bahrajn v červnu vypověděly diplomatické styky s Katarem a zavedly proti této zemi hospodářské sankce. Zdůvodnily to tím, že Katar podle nich podporuje některé teroristické skupiny a sbližuje se s Íránem.

Později čtveřice sepsala 13 požadavků, které má Katar splnit, chce-li krizi vyřešit. Katar ale obvinění popírá a požadavky považuje za zasahování do svých vnitřních záležitostí.

„Nedává smysl pořád kvůli Kataru dělat výjimky, obzvláště přihlédneme-li k jeho současnému postoji,“ uvedl v pondělí mluvčí egyptského ministerstva zahraničí Ahmad abú Zaid s tím, že občané Kataru teď budou muset před návštěvou Egypta požádat o vízum.

Opatření se nebude týkat katarských občanů, kteří mají matku s egyptským občanstvím, těch, jež jsou v manželství s egyptským občanem, a občanů Kataru, kteří v Egyptě studují.

Reklama

Související témata:

Výběr článků