Hlavní obsah

Při požáru sirotčince na Haiti zahynulo nejméně 15 dětí

15. 2. 2020, 12:12 – Port-au-Prince

Nejméně patnáct dětí zahynulo při rozsáhlém požáru sirotčince na Haiti. Asi polovina z obětí jsou kojenci a batolata, většina se jich udusila kouřem. Řada dalších utrpěla zranění, informovala v sobotu agentura AP. Příčina neštěstí v zařízení, které bez licence provozovala církevní organizace ze Spojených států, zatím není známa.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Při požáru dětského domova na Haiti zemřelo nejméně 15 dětíVideo: Reuters

 
Článek

Požár zachvátil už ve čtvrtek večer sirotčinec ve městě Kenscoff, které leží jižně od haitské metropole Port-au-Prince. Podle místního listu Le Nouvelliste trvalo hasičům a záchranářům více než hodinu, než na místo neštěstí dorazili.

Příčina neštěstí zatím není známa. Podle agentury AP, která hovořila s jednou ze zaměstnankyň sirotčince, se v zařízení používaly kvůli problémům s dodávkou elektřiny ke svícení svíčky.

„Vyzývám příslušné úřady, aby urychleně přijaly opatření ke zjištění příčin tohoto dramatu,” napsal na Twitteru haitský prezident Jovenel Moise.

Foto: Jeanty Junior Augustin, Reuters

Příslušník haitské civilní ochrany dohašuje sirotčinec

Haiti je nejchudší zemí západní polokoule. Většina dětí v místních sirotčincích ovšem vůbec nejsou sirotci. Podle agentury DPA je stále častější, že rodiče své děti odkládají, protože nejsou schopni se o ně sami postarat.

Podle loňského průzkumu místních úřadů splňovalo ze 754 haitských sirotčinců, v nichž žilo téměř 26 000 dětí, předepsaná pravidla jen 35. Provozovatelem sirotčince, který zachvátil požár, byla církevní organizace ze Spojených států. Agentura Reuters s odvoláním na ředitelku haitské sociální služby Arielle Jeanty Villedrouinovou uvedla, že organizace neměla k provozování sirotčinců příslušnou licenci.

Foto: Jeanty Junior Augustin, Reuters

Příslušníci haitské civilní ochrany před vyhořelým sirotčincem

Reklama

Výběr článků