Hlavní obsah

Po demonstraci v brazilském Riu zemřel televizní kameraman

11. 2. 2014, 21:21 – Rio de Janeiro

Demonstrace proti zvýšení jízdného v brazilském Riu de Janeiro stála život televizního kameramana, který po těžkém zranění v pondělí zemřel v nemocnici. Informovala o tom v úterý agentura AFP.

Foto: ČTK/AP

Novináři v Riu de Janeiro skládají fotoaparáty a kamery k minutě ticha za kameramana, který zemřel při tamních protestech proti zvýšení jízdného.

Článek

Stovky protestujících se minulý týden střetly s policií, vzduchem létaly gumové projektily a podomácku vyrobené výbušniny. Zraněno bylo celkem sedm lidí.

Kameraman televizní stanice TV Bandeirantes Santiago Andrade utrpěl při střetu policie s demonstranty u hlavního vlakového nádraží v Riu vážné zranění hlavy, po kterém byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Měl proraženou lebku a ztratil část pravého ucha. V pondělí jej podle mluvčího televize lékaři prohlásili za mrtvého.

Policie podle brazilských médií pátrá po muži, který zřejmě odpálil rachejtli, jež Andradeho smrtelně zranila. Protest proti zvýšení jízdného ve veřejné dopravě o deset centů (přibližně dvě koruny) na tři realy (asi 26 Kč) byl zprvu poklidný, než se do něj zapojily skupiny radikálů. Mezi ně podle policie patří i hledaný muž.

Loni podobné protesty přerostly v celonárodní milionové demonstrace, které přiměly vládu levicové prezidentky Dilmy Rousseffové k některým ústupkům v sociální oblasti.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků