Hlavní obsah

Muž při požáru svého domu v Mississippi přišel o ženu a šest dětí

8. 2. 2020, 22:48 – Jackson (USA)

Při požáru rodinného domu v městečku Clinton v americkém státě Mississippi v sobotu přišlo o život sedm lidí: 33letá žena a jejích šest dětí. Tragédii přežil pouze otec rodiny, který při neúspěšné snaze zachránit své nejbližší utrpěl četná zranění. S odvoláním na vyjádření místních úřadů o tom informovala agentura AP.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Jednopatrový dřevěný dům se ocitl v plamenech krátce po půlnoci a po uhašení požáru z něj zůstaly jen ohořelé trosku. Na trávníku před nimi se po zásahu hasičů válely kusy nábytku, hračky i oblečení. Ke stromu kousek opodál někdo přinesl kytici karafiátů.

Jediný přeživší člen domácnosti údajně chtěl na místě zůstat, ale musel být převezen do nemocnice, protože se předtím nadýchal kouře a utrpěl popáleniny i další poranění. Manželku ani děti, z nichž nejmladšímu byl jeden rok a nejstaršímu 15 let, se mu zachránit nepodařilo.

Příčina neštěstí nebyla vyšetřovatelům ihned jasná, uvedl mluvčí Clintonu Mark Jones. Dané stavení prý v městečku ležícím nedaleko státní metropole Jacksonu stálo přibližně od roku 1951. Zda bylo vybaveno detektory kouře, Jones nevěděl.

Reklama

Související témata:

Výběr článků