Hlavní obsah

Maryška sbírá staré autolékárničky, pomohou africkým školákům

29. 11. 2010, 10:00 – Bohumín
Právo, Pavel Karban

Radu, jak naložit s vybavením staré autolékárničky, dává v těchto dnech občanské sdružení Maryška z Bohumína. Její členové sbírají od lidí starší autolékárničky, ale i jednotlivé obvazy, náplasti či nůžky, které pak pošlou chudým lidem z Afriky.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

K celostátní sbírce se sdružení připojilo v polovině listopadu. Autolékárničky budou v Bohumíně sbírat do konce roku. „První kusy starých autolékárniček se nám začaly scházet krátce poté, co jsme zveřejnili, že jsme se k humanitární sbírce připojili. Řidiči k nám nosí celé staré autolékárničky, stejně jako třeba pouze obvazy. Vítáme také nůžky, které jsou součástí výbavy. Ty podle našich informací poputují k africkým dětem do škol,“ vysvětlila Kamila Smigová, předsedkyně občanského sdružení Maryška. Do sbírky patří zdravotnický materiál jen s platnou respirační dobou. A k výzvě se už připojily desítky řidičů, mezi nimiž nechyběli například ani místní strážníci.

Maryška sbírá vybavení z autolékárniček ve stejnojmenném salónu, Přátelé bohumínské historie zase ve svých výstavních prostorách.

Sběr materiálu bude probíhat do 31. prosince, pak zástupci Maryšky převezou vše do Lipníku nad Bečvou. Odtud převezme zdravotnické vybavení humanitární organizace Adra, jež zabezpečí jeho transport do Afriky.

Reklama

Související témata:

Výběr článků