Hlavní obsah

FOR ARCH podporuje rozvoj řemesel

26. 8. 2015, 12:00
Právo, kil

Nejlepší zedníky, truhláře, kameníky a kamenosochaře vyhlásí a ocení odborná porota na nadcházejícím zářiovém mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Už téměř dvě desítky let se v rámci tohoto veletrhu koná finále soutěže učňů stavebních oborů SUSO (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel).

Foto: Profimedia.cz

O titul nejlepší dvojice žáků druhých ročníků oborů zedník a truhlář budou na Soutěžní přehlídce stavebních řemesel bojovat desítky mladých řemeslníků.

Článek

Mladí učni musí v rámci česko-slovenského projektu projít teoretickou i praktickou zkouškou. Do programu je letos opět zařazena akce „Staň se truhlářem“, která má dětem z dětských domovů přiblížit odbornou práci se dřevem.

O titul nejlepší dvojice žáků druhých ročníků oborů zedník a truhlář budou na Soutěžní přehlídce stavebních řemesel bojovat desítky mladých řemeslníků. Projekt SUSO pořádají organizátoři mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH už po devatenácté.

Řemeslo bude mít opět zlaté dno

„Už téměř dvě desetiletí se snažíme podporovat zájem o řemeslo, mimo jiné i touto formou. Pryč jsou doby, kdy byly obory tohoto typu plné mladých, nadějných řemeslníků. Nedostatek kvalifikovaných osob se projeví nedostatkem kvalitních řemeslníků, výrazně se zvýší ceny a opět začne platit přísloví řemeslo má zlaté dno,“ říká ředitel veletrhu FOR ARCH Martin František Přívětivý.

Třetím rokem probíhá rovněž akce „Staň se truhlářem“ zaměřená na děti z dětských domovů, které si v rámci soutěže mohou pod vedením odborníka truhlařinu osobně vyzkoušet. Po skončení finále darují organizátoři soutěže SUSO výrobky nejlepších truhlářů dětským domovům.

Reklama

Související témata:

Výběr článků