Hlavní obsah

ČVUT v Praze zkusí přilákat studenty formou komiksu

15. 10. 2010, 13:00 – Praha
Právo, ťas

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) přichází s další ze svých pečlivě propracovaných propagačních kampaní, jimiž se snaží zvyšovat zájem o technické obory. Nová komiksová publikace s názvem ČVUTIX – Komiks Sedmi statečných z ČVUT jen určena především žákům základních škol a nižších tříd středních škol.

Článek

Publikaci tvoří celkem osm kreslených příběhů, jejichž prostřednictvím se čtenáři můžou seznámit s osmi fakultami a vědními oblastmi ČVUT. Příběhy vytvořili autoři z ateliéru DRAWetc. Komiks ČVUT navazuje na dlouhodobý projekt Sedm statečných z ČVUT. Součástí publikace, která má 76 stran, je plakát.

Mezi autory, kteří komiks vytvořili, patří ilustrátor Vladimír Strejček, Jiří Franta, Jiří Grus, autor známého komiksu Voleman, či výtvarník David Böhm, autor komiksu Ticho hrocha a zároveň finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2009, Tomáš Kučerovský, Nikkarin, Nyemi a Vojta Šeda.

„Naším cílem je ukázat srozumitelným a atraktivním způsobem žákům základních škol a nižších tříd středních škol, že věda a technika je dobrodružství. Zpracování komiksových příběhů osmi ilustrátory zároveň prezentuje pestrost osmi fakult ČVUT. Stále hledáme nové formy a způsoby komunikace, jak efektivně oslovit mladší generaci. Proto jsme využili existence stávajících postaviček z projektu Sedmi statečných z ČVUT,“ říká Alexandra Hroncová z odboru vnějších vztahů ČVUT, který komiks ČVUTIX ve spolupráci s ateliérem DRAWetc. připravil.

Publikace navazuje na tradici Čtyřlístku i Saudokých sci-fi

„Struktura příběhů je stejná jako u tradičních komiksů – stateční hrdinové využívají svých znalostí a schopností, které získali na ČVUT, k tomu, aby zachránili lidstvo, odvrátili blížící se nebezpečí nebo pomohli společnosti. Chtěli jsme tak navázat na tradici Čtyřlístku Ljuby Štíplové či sci-fi příběhů Káji Saudka. Ilustrátoři, kteří komiks vytvořili, patří k současné špičce české komiksové scény v České republice a jsme rádi, že se rozhodli na tomto novém projektu spolupracovat. Věříme, že publikaci si rádi prolistují i zástupci starší generace,“ uzavírá Hroncová.

Křest proběhne 6. listopadu

ČVUTIX – Komiks Sedmi statečných z ČVUT bude mít svůj slavnostní křest, spojený s autogramiádou za účasti tvůrců, na pražském KomiksFEST!u 6. listopadu 2010. Komiks bude sloužit jako výběrový propagační materiál ČVUT pro žáky základních škol, další zájemci si jej mohou pořídit za částku 99 Kč v kampusu ČVUT. Komiks bude nabízen českým knihkupcům prostřednictvím internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Více informací o komiksu ČVUTIX naleznete zde.

Reklama

Výběr článků