Hlavní obsah

Zpěvačka Hanka Křížková věnuje velký benefiční koncert pro OS Sluneční paprsek

25. 9. 2015, 11:06
Novinky, Petr Mráček

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková společně s bandem Martina Kumžáka vystoupí 4. listopadu od 19 hodin v pražském Divadle Hybernia, kde se uskuteční její velký benefiční koncert.

Foto: Petr Mráček

Hanka Křížková

Článek

Výtěžek půjde pro Občanské sdružení Sluneční paprsek MUDr. Pavla Bočka, které již řadu let organizuje ozdravné pobyty pro děti s hemato-onkologickým onemocněním, kterým se podařilo diagnózu zaléčit či vyléčit, nebo pro děti z dětských domovů…

Zpěvačka je dlouholetou patronkou OS Sluneční paprsek a téměř každým rokem se jako „hodná teta“ účastní těchto ozdravných pobytů u moře, které mají za cíl děti, jež mají závažný zdravotní problém, dostat zpět do běžného života a pomoci jim zapomenout na ne příliš příjemné chvíle, které v době léčby musely prožívat.

„Oslovil mne právě můj kamarád Pavel Boček a ještě než založil Sluneční paprsek jsem spolu s ním a ostatními lékaři a fyzioterapeuty, jezdila na ozdravné pobyty. Takže při vzniku sdružení před šesti lety bylo samozřejmé, že budu patronkou. A jsem tomu moc ráda,“ prozradila zpěvačka, která momentálně účinkuje ve třech předních českých muzikálech – Mamma Mia, Dracula a Carmen a na přelomu podzimu a zimy také v Popelce na ledě, která se opět vrací na scénu.

Sama zpěvačka si v minulosti prošla závažným onemocněním, a také proto se rozhodla pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Dobře si uvědomuje, jak důležitá je pomoc a přízeň okolí, pozitivní myšlení, dobrá nálada, odpočinek, což u dětí to platí dvojnásob.

„Mou úlohou jako patronky je nejenom jezdit s dětmi k moři, kde pro ně vždy připravíme velmi pestrý program, soutěže, karnevaly, cvičení, výlety, ale také reprezentovat a zpívat na akcích pro sponzory či spřízněné „duše“, pomáhat při shánění těchto dobrých lidí, spolupracovat s dětskými domovy. Dělám to velmi ráda, protože ráda dělám věci, které mají smysl,“ říká rozhodně neobsazovanější muzikálová herečka a zpěvačka Hanka Křížková.

OS Sluneční paprsek se za šest let, kdy funguje, vyvezl na ozdravný pobyt přes 600 dětí, nicméně zakladatel MUDr. Pavel Boček pořádal tyto akce už dávno před tím, čili pomohl nejméně 2000 dětem. Naposledy letos v Turecku se ve dvou turnusech vystřídala více jak stovka dětí.  Na každý ročník je potřeba sehnat zhruba 3 200 000 Kč. 

„Naším cílem je pomoci jim zlepšit se nejen po stránce zdravotní (děti rehabilitují, cvičí, se zaměřením na jejich diagnózu a pozdní následky), ale i po stránce psychosociální. Pobyty jsou určené především pro děti, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění, jsou chronicky a vážně nemocné… Dále pak pro děti nemocné a vyrůstající v dětském domově,“ uvedl Boček, který působí aktivně jako lékař ve FN Motol. S OS Sluneční paprsek také dlouhodobě spolupracuje se společností Carollinum podnikatelky a donátorky Tamary Kotvalové.

Vstupenky na koncert v cenové relaci 490 a 340 Kč si mohou zájemci pořídit na pokladně č. 3 Divadla Hybernia.

Reklama

Výběr článků