Hlavní obsah

Zdravotníkům Podhorské nemocnice pomáhá při manipulaci s pacienty nový zvedák

15. 6. 2020, 10:47
Novinky, Lucie Drahošová

Podhorská nemocnice v Bruntále zakoupila nový elektrický přístroj na zvedání pacientů. Moderní zdravotnická pomůcka přinese pacientům interního oddělení větší komfort a usnadní práci zdravotnickému personálu. Pořízení nového zvedáku, který nahradil starší mechanický typ, přišlo na 32 tisíc korun.

Foto: Lucie Drahošová
Článek

Zvedání za pomoci techniky je pohodlnější a bezpečnější jak pro pacienty, tak pro zdravotníky.

„Na našem oddělení je použitelný prakticky ve všech situacích každodenní péče. Pomáhá nám nejen při zvedání, ale také usnadňuje polohování a hygienickou péči o pacienty s poruchou mobility a může být využit také při rehabilitaci a nácviku chůze pacientů,“ uvedla vrchní sestra interního oddělení Veronika Bezručová s tím, že elektrický zvedák umožňuje horizontální i vertikální zvedání a přemisťování imobilních pacientů. Má nosnost 150 kilogramů a disponuje mimořádnou manévrovatelností, a to i ve stísněných prostorách.

Zvedák je vybaven technologiemi, které zajišťují pohodlnější a bezpečnější přesuny - od samotného zvednutí pacienta až po jemné a citlivé nastavení jeho polohy v rámci lůžka. Výhodou je jeho flexibilita, stabilita a bezpečnost podporovaná například tlačítkem nouzového vypnutí.

„Zvedák má navíc zabudovanou váhu, takže můžeme přesun pacienta spojit s jeho zvážením a ušetřit ho tak od další manipulace při přesunu na váhu,“ doplnila Veronika Bezručová.

V době, kdy přibývá stále více pacientů s nadváhou či obezitou, je zvedák nepostradatelným pomocníkem v péči o pacienty se sníženou schopností pohybu.

„Ošetřovatelství je velmi fyzicky i psychicky náročná profese a nákup moderních kompenzačních pomůcek a techniky je jednou z možností, jak můžeme našim zaměstnancům tuto těžkou práci usnadnit,“ řekla hlavní sestra Podhorské nemocnice Mgr. Marcela Kadlecová.

Reklama

Výběr článků