Hlavní obsah

Venušiny misky u Vidnavy hostily orientační jezdce na kolech

30. 5. 2011, 9:17
Novinky, Josef Zajíc

Vrchol kopce Smolný (404 m. n. m.) s ostrohem žulových skalisek zvaných Venušiny misky se nachází 3,5 km jihozápadně od Vidnavy v souvislém lesním celku Bažantnice. A právě v okolí tohoto terénu uspořádali pořadatelé závody v MTBO.

Foto: Josef Zajíc

Nedělní dojezd do cíle na fotbalový stadion ve Vidnavě.

Článek

Disciplína MTBO (mountain bike orienteering) se oddělila od klasického orientačního běhu. Systém je téměř stejný. Nacházení kontrolních bodů podle orientační mapy - jen se jezdí na kolech.

Sportovní oddíl LTK Šumperk pozval zájemce o tento rozšířený sport do Vidnavy a okolí Černého potoka vedle Venušiných misek.  Pořadatelé měli vše, pod vedení ředitele závodu Jiřího Krále, připravené. Místní občané nabídli účastníkům parkování, stravovaní a doprovodný program na hřišti kopané, kde byl cíl závodu. Na start se jelo sedm kilometrů.

Nedělní závod byl delší než sobotní. Jelo se na mapě Bažantnice. Modré nebe a teplo bylo pro závodníky, po sobotním dešti a chladu, povzbuzením k dobrým výkonům. Tratě byly dlouhé a kopcovité. Přesto si s nástrahami postupů všichni poradili. Bylo jich 284 .

Ve výkonnostní kategorii D 21 Elite zvítězila Martina Tichovská z USK Praha . Zajela trať 14,1 km za 73:24 minuty. Druhá byla Barbora Chudíková z OK Jihlava a třetí Markéta Kuchařová se sportovního oddílu MTBO CZU Praha.

Muži H 21 Elite měli trať dlouhou 24,7 km. Nejlépe si s tratí poradil Vojtěch Stránský z TJ Sokola Kralupy. Zajel trať 24,7 km za 106:17 min. před Radkem Lacigou z USK Praha a Martinem Ševčíkem z KOS Tesly Brno.

Reklama

Související témata:

Výběr článků