Hlavní obsah

Ve Valašském Meziříčí zazpívá zlatá slavice Naďa Urbánková

22. 7. 2014, 12:02
Novinky, Ondřej Smolka

Kulturní léto 2014 pokračuje ve čtvrtek 24. července ve Valašském Meziříčí vystoupením stálice českého hudebního nebe a držitelky pěti Zlatých slavíků Nadi Urbánková společně se skupinou Bokomara. Začíná se v 18 hodin v meziříčském Amfiteátru v parku zámku Kinských. Vstup na koncert je zdarma.

Foto: Renata Bechná
Článek

Právě velké brýle, minisukně a prý nejkrásnější nohy v zemi byly charakteristické pro nejúspěšnější tuzemskou zpěvačku první poloviny sedmdesátých let Naďu Urbánkovou.

Zpívala a hrála v legendárním Semaforu, zejména s Country beatem Jiřího Brabce. Spolupráce s ním jí vynesla na vrchol popularity. V roce 1972 získala prvního Zlatého slavíka a na prvním místě této ankety se udržela dalších pět let po sobě.

Jistě jí k tomu pomohly její nejznámější písničky s texty Jiřího Grossmanna, jako Závidím, Vilém peče housky, Drahý můj aj. Herecké nadání zúročila nejen na divadle, ale také v několika ceněných filmech např. Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti nebo Na samotě u lesa.

V dobách největší slávy často vystupovala v televizi, hrála ve filmu, koncertovala s orchestrem Václava Hybše nebo působila v Hudebním divadle v Karlíně.

Po roce 1990 se Urbánková na několik let zcela odmlčela. K hudbě se však nakonec vrátila. Na konci roku 2007 vydává společně se skupinou Bokomara nové album s názvem Pouť na Želiv. Následně navázala s Lubošem Javůrkem a Bokomarou trvalou spolupráci, kdy postupně vznikají nové písně napsané speciálně pro Naďu Urbánkovou.

Zpěvačka využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem na koncertech oslovuje všechny generace. Pojďme si připomenout její nestárnoucí hity např. Blonďák s červenou bugatkou, Závidím, Drahý můj, Houpání a mnohé další, které zazní ve čtvrtek z meziříčského amfiteátru.

Koncert naší bezesporu první countryové hvězdy se v případě špatného počasí přesune do prostor velkého sálu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Bližší informace najdete také na webu www.kzvalmez.cz. Případný přesun akce z Amfiteátru bude oznámen v den konání akce v deset hodin dopoledne na internetových stránkách.

Reklama

Související témata:

Výběr článků