Hlavní obsah

V mateřské školce Sluníčko v Hradci Králové začaly rozsáhlé opravy

5. 6. 2020, 11:44
Novinky, Redakce Novinky

Začátkem tohoto týdne odstartovaly práce v královéhradecké mateřské školce Sluníčko, která se dočká rozsáhlých rekonstrukcí.

Foto: Magistrát města Hradce Králové

Článek

V pondělí staveniště převzala stavební firma, která provede první etapu za přibližně 16 milionů korun. V ní dojde k rekonstrukci hospodářského pavilonu, která se bude týkat zateplení budovy, výměny oken a úpravy vnitřcích prostor.

"Mateřská školka Sluníčko funguje v Hradci Králové více než čtyřicet let a takováto rozsáhlá rekonstrukce ji čeká poprvé, dříve šlo vždy pouze o drobné úpravy. Nyní začínáme s první etapou, na kterou pak ještě v příštích dvou letech naváže druhá a třetí,“ uvedl Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství.

První etapa má být dokončena ještě v listopadu, koncem letošního roku plánuje město vypsat výběrové řízení na zhotovitele druhé etapy.

„Celková investice do této školky bude zhruba 49 milionů korun včetně DPH. V příštím roce bychom chtěli s rekonstrukcemi školských zařízení pokračovat, alokovány máme finance na další mateřské školy Třebechovickou a Lužickou,“ doplnil Martin Hanousek.

Reklama

Výběr článků