Třinečtí orientační běžci zvítězili v krajském finále přeboru škol

Novinky, Josef Zajíc

Ve čtvrtek 14. května uspořádali orientační běžci z oddílu TJ TŽ Třinec pod vedením Anny Gavendové velmi pěkný závod Krajského finále Přeboru škol 2015 v orientačním běhu. Závodníci běhali v okolí fotbalového stadionu, bazénu, hokejového stadionu a místního lesoparku.

Krajské finále Přeboru škol 2015 v orientačním běhu. Třinec 14.5.2015 - Na startu.

Na závod se sjelo jedenáct nejlepších škol z Havířova, Opavy, Ostravy a z domácího Třince.

Tuhé boje se odehrávaly v kategoriích D 5 (dívky 4. - 5. třída), D 7 (dívky 6. - 7. třída), D 9 (dívky 8. -  9. třída), H 5 (chlapci 4. - 5. třída), H 7 (chlapci 6. - 7. třída), H 9 (chlapci 8. -  9. třída) - družstva základních škol a gymnázií stejného věku a středních škol. Také v kategoriích  DS studentky (1. -  4. ročník) a HS (studenti 1. - 4. ročník).

Sešlo 112 závodnic a závodníků. Běhalo se na mapě pro orientační běh STaRS - 1 : 4000, kterou zhotovili členové oddílu orientačního běhu TJ TŽ Třinec Martin Kovařík (šéftrenér krajského družstva mládeže Moravskoslezského kraje) a Jaroslav Opletal.

Tratě byly postaveny a přizpůsobeny jednotlivým věkovým kategoriím. Postupy v terénu od kontroly ke kontrole byly náročné. Nevlídné, deštivé počasí, kdy v lese bylo poměrně tma a množství kopřiv, postupy ještě ztížily. Nicméně všichni doběhli a učitelky a učitelé, kteří své školní svěřence k závodu dovedli, byli spokojeni.

Do Celostátního finále Přeboru škol 2015 v orientačním běhu, které se koná 10. června v Ostravě, postoupilo družstvo Základní školy JHZŠ a MŠ Třinec pod vedením bývalé československé reprezentantky Márie Kovaříkové. V kategorii středních škol postoupili studenti Gymnázia Třinec a reprezentanti ostravského gymnázia Františka Hajdy v Ostravě-Hrabůvce.

V kategoriích jednotlivců zvítězili: D 5: Amálie Stráníková - ZŠ Gorkého Havířov, H5: Jana Pěgřimek - ZŠ Gorkého Havířov, D7: Lenka Poláková - ZŠ Englišova Opava, H7: Adam Valík - ZŠ Englišova Opava, D9: Magda Bruková - Gymnázium Třinec, H9: Sebastián Filípek - Gymnázium Třinec, DS: Lucie Szarzecová - Gymnázium Třinec, HS: Jakub Glonek - Gymnázium Fr. Hajdy , Ostrava-Hrabůvka.