Hlavní obsah

Svérázné duo Baumaxa & Mucha míří do meziříčského M-klubu

31. 10. 2017, 14:34
Novinky, Ondřej Smolka

Do meziříčského M-klubu míří dva svérázní umělci české hudební scény. Svébytný písničkář a kytarista Xavier Baumaxa vyráží na turné se svéráznou brněnskou umělkyní Muchou, která si ve Valašském Meziříčí vytvořila početnou fanouškovskou základnu. Společný koncert odehrají ve čtvrtek 2. listopadu od 20. hodiny.

Foto: Promo Xavier Baumaxa
Článek

Oba umělci, jak Baumaxa, tak i Mucha na M-klubovém pódiu pravidelně vystupují. Tentokrát však spojí své síly a na návštěvníky vychrlí společný hudebně-perforační program postavený na konfrontaci generových nedorozumění, oslavě i kritice životního duelu, lásce i nenávisti ke kvalitnímu folku, kuřivu i moderním drogám. Prostě, co jiného byste od těchto nezaměnitelných českých umělců, jejichž tvorba je dokonale nenapodobitelná, mohli na jednom pódiu čekat.

Brněnská pseudopunková formace Mucha sdružená kolem svérázné písničkářky Nikoly Muchové naposledy vládla meziříčskému Majálesu. Do povědomí se dostala především díky svému nevybíravému vystupování a provokativními písněmi, které nesedí jen tak každému.

Nejen Mucha, ale i Xavier Baumaxa je pravidelným návštěvníkem M-klubu. Tento venkovský buránek, jak je nejčastěji Baumaxa popisován, své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je sekání dříví, chůze v terénu, plavání či kopání ilegálních trativodů.

Vstupenky na společný koncert Baumaxy a Muchy jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

Reklama

Výběr článků