Hlavní obsah

Sušické slavnosti aneb Rozmarné léto 2011

26. 5. 2011, 14:26
Novinky, Zdeněk Kolář

Město Sušice a Okrášlovací spolek města Sušice zvou na tradiční slavnosti na úvod letní turistické sezóny. Akce se uskuteční od čtvrtka 26. do neděle 29. května v Sušici.

Foto: MKS Sušice

Upoutávka na další ročník Sušických slavností

Článek

Program bude jako každý rok bohatý a zahájí ho v KD Sokolovna ve čtvrtek v 19 hodin divadelní ochotnické představení S čerty nejsou žerty.

Program pak pokračuje v pátek odpoledne v areálu Fuferna ukázkou práce hasičů a výcviku psů, lanovou dráhou a lezeckou stěnou pro děti. Na náměstí se v pátek od 16 hodin uskuteční řada koncertů od dechovky po rockové a country kapely, která vyvrcholí ve 22 hodin ohňostrojem.

Hlavní část programu se odehraje v sobotu opět na náměstí, kde se od 10 hodin můžete těšit na různá kulturní vystoupení žáků místních škol, tanečního klubu Fialka a taneční skupiny Modern, pěveckého sboru svatobor, mažoretek, taneční a hudební vystoupení hostů z partnerského města Wenzenbach a další bohatý program. V 15.30 vystoupí hlavní host Kamil Střihavka se skupinou Leader.

Souběžně v sobotu odpoledne poběží program i na ostrově Santos, kde můžete vidět loutkové představení, kejklíře a další kapely. Ve 20 hodin si nenechte ujít divadelní představení studentů místního gymnázia pod názvem Rychlé šípy a ve 21 hodin ohňovou show.

Další doprovodný program je v sobotu odpoledne připraven pro děti - pohádkový les v lesoparku Luh. V muzeu Šumavy zase můžete až do půlnoci zažít tradiční už 6. Sušickou muzejní noc - místní strašidla už se na vás těší, vystoupí zde mimo jiné i kapela Strašlivá podívaná.

V neděli dopoledne program uzavře už 7. ročník Tradičního rodinného turistického výletu na Svatobor pro pěší i cyklisty. Na vrcholu Svatoboru je pak připraven další program KČT Sušice.

Podrobný program oslav najdete zde na stránkách MKS Sušice.

Reklama

Související témata:

Výběr článků