Hlavní obsah

Speciální nedělní koncert odehrají Už jsme doma v meziříčském M-klubu

10. 2. 2014, 15:14
Novinky, Ondřej Smolka

Bezpochyby nejznámější česká kapela na světě vyráží na koncertní turné a po více jak dvou letech se zastaví také v M-klubu ve Valašském Meziříčí. Koncert odehrají v netradiční den v neděli 16. února od 20. hodiny.

Foto: Promo Už jsme doma
Článek

Historie uskupení Už jsme doma je poměrně známá. Takže jen ve zkratce: vznikli v Teplicích v roce 1985 (nyní jsou spíše pražskou kapelou), už od počátků jsou punkově přímočaří, ale za to s propracovanými texty a skvělou kompozicí.

Živá vystoupení oplývají nespoutanou energií a kapelu jako takovou je velmi obtížné zařadit do určité škatulky, protože nic jí podobného se na naší hudební scéně nenachází. Doposud vydali osm řadových alb, poslední je z roku 2010 a nese název Jeskyně, jejich písně se objevují na desítkách kompilací a prozatím navštívili sedmatřicet zemí na čtyřech kontinentech.

Už jsme doma v posledních letech spolupracovali na různých filmových projektech. Jedním z počinů kapely je hudba a písně k populárnímu večerníčku Krysáci. Premiérově odehráli výjimečný koncert písní Krysáků v říjnu loňského roku na festivalu Struny podzimu dětem v pražském Divadle Minor. Kdy na pódiu představili na 75 rekvizit a masek. Miroslav Wanek se v případě Krysáků podílel i na scénáři k první řadě seriálu.

V současné době vystupují v sestavě Miroslav Wanek (kytara, klávesy, zpěv) Pepa Červinka (basa, zpěv) Adam Tomášek (trubka, zpěv) Jaroslav Noga (bicí) a Martin Velíšek (štětce).

Vstupenky na únorový koncert Už jsme doma můžete zakoupit v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále vstupenky.kzvalmez.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků