Hlavní obsah

Roztančené jeviště: souboj pražských divadel se blíží

10. 3. 2019, 8:06
Novinky, Petr Mráček

Ve Švandově divadle proběhne již 14. a 15. března taneční klání osmi divadel a jejich zástupců. Pro diváky je připravena velká podívaná a taky křest kalendáře na rok 2020.

Foto: Petr Mráček

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha 2019

Článek

V pražském klání se do projektu zapojí osm pražských scén, které budou reprezentovat:

Miroslav Hrabě a Zuzana Šťastná (Divadlo Radka Brzobohatého) 

Adéla Gondíková a Martin Šimek (Divadelní společnost Háta v rámci Divadlo Palace) 

Peter Pecha a Petra Stehnová (Divadlo Broadway) 

Berenika Kohoutová a Jakub Necpál (Divadlo Studio DVA) 

Vladimír Polívka a Dita Tuháčková (Dejvické divadlo) 

Ivana Chýlková a František Kopecký (Činoherní klub) 

Sara Sandeva a Adam Havel (Divadlo v Rytířské) 

Karel Heřmánek ml. a Tereza Řípová (Divadlo Bez zábradlí) 

Projekt je pořádán ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově, kde také proběhne v pátek 15. března finálový večer. Finále na nečisto (generálka) proběhne o den dříve, tedy 14. března.

Čtvrteční večer bude moderovat David Gránský. Finálový pak Tereza Kostková a Libor Bouček. Ve čtvrtek se mohou diváci těšit i na hudební vystoupení zpěvačky Moniky Sommerové, známou například z muzikálu Fantom Opery, kde hraje hlavní roli. V pátek hudebním vystoupením večer zpříjemní Pavel Callta.

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých oblastí (divadlo, různé druhy tance, zpěv, film, sport, žurnalistika, ad.). Mezi porotce druhého pražského ročníku zasednou: herečky Veronika Arichteva, Veronika Freimanová a Lilian Malkina, zpěváci Pavel Callta a David Gránský, hokejista Ondřej Pavelec.

Na závěr večera jsou pak vyhlášena tři místa: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty. Vstupenky na čtvrteční večer můžete zakoupit v pokladně Švandova divadla Praha. Páteční finále je již vyprodané.

Projekt je možné sledovat na sociálních sítích Instagram (@roztancenedivadlo), Facebook (Roztančené divadlo aneb Když herci tančí), webové stránky (www.roztancenedivadlo.cz), kde všude bude spuštěna tipovací soutěž a Youtube kanál (Roztančené divadlo aneb Když herci tančí), kde jsou umístěná videa související s projektem, například tréninky jednotlivých párů. Ze všech sečtených hlasů vzejde právě vítěz tipovací soutěže.

Po oba večery budete moci přispět i na dobrou věc. Budete si moci zakoupit velký nástěnný kalendář na rok 2020. Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na podporu boje proti domácímu násilí neziskové organizaci Lidská pouta., která se ve své osvětové, přednáškové a poradenské činnosti zaměřuje na problematiku domácího násilí, a to bez ohledu na věk a pohlaví.

Velké poděkování patří 12 dámám, které se nechaly pro kalendář nafotit - Daně Batulkové, Lucii Černíkové, Adéle Gondíkové, Andree Hoffmannové, Nině Horákové, Ivaně Chýlkové, Berenice Kohoutové, Veronice Khek Kubařové, Elizabetě Maximové, Saře Sandevě, Šárce Vaculíkové a Světlaně Witowské.

Kalendář lze také zakoupit přes webové stránky projektu – www.roztancenedivadlo.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků