Hlavní obsah

RockOpera Praha má v listopadu napilno. Vrcholem bude premiéra videoklipu Zrození

5. 11. 2019, 16:05
Novinky, Tomáš Kopečný

RockOperu Praha čeká v prvních listopadových dnech nabitý program. Ve středu se veřejnou zkoušku hororového kusu Vymítač zapojí do akce Máme otevřeno. Na konci týdne se pak mohou i dětští příznivci těšit na reprízu rockového zpracování pohádkového Malého prince.

Foto: Libor Nedvídek

Hvězdou listopadové programu RockOpery Praha bude zpěvák Kamil Střihavka. Vidět jej lze jako Vymítače a pilota v rockovém zpracování Malého princ

Článek

„Jelikož si ceníme přízně našich fanoušků, jsme rádi, že jim můžeme tento týden naservírovat takřka každodenní menu. Jsme rádi, že jsme se opět mohli zapojit do akce Máme otevřeno. V jejím rámci nabídneme návštěvníkům zcela zdarma veřejnou zkoušku Vymítače. Příchozí se budou moci setkat například s Kamilem Střihavkou, který ve Vymítači představuje titulní postavu. Obdivovatelé Kamilova zpěvu pak mohu pozvat i na neděli, kdy se představí coby pilot v rockovém zpracování klasiky Antoina de Saint-Exupéryho Malý princi,“ uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

RockOpera Praha chystá pro své příznivce i další překvapení. V sobotu 16. listopadu si v rámci akce Noc divadel mohou přijít užít speciální hudební vystoupení, talk show i autorské čtení Sboru Rockové akademie a dalších spolupracovníků souboru.

O tři dny později, tedy 19. listopadu od 19 hodin, pražská rocková scéna představí v premiéře nový videoklip k písni Zrození. Nové video má mimo jiné podpořit i nejnovější hororovou operu Milana Steigerwalda a Pavly Forest nazvanou Frankenstein, v níž se skladba Zrození objevuje. Hlavních rolí se v něm zhostili Honza Toužimský, Viktor Dyk a Jan Tláskal, a to v doprovodu zástupu zombie, ztvárněného Sborem Rockové akademie v čele se zpěvákem Jiřím Bubeníkem.

„Videoklip Zrození vznikal ve spolupráci s režisérem a scénáristou Nikitou Dovzhenkem, kameramanem a režisérem Stepanem Nakhaevem a výtvarnicí masek a scény Vasilisou Dudko z Firehouse Pictures. Je to osvědčený tým, který se už v minulosti podílel i na zahraničními festivaly oceňovaném klipu k písní Pláč. Mohu prozradit, že autoři si k jeho tvorbě si nemohla vybrat příhodnější místo. Natáčení probíhalo totiž na bohnickém "hřbitově bláznů", kde mimochodem vznikal slavný film Miloše Formana Amadeus a kde podle lidových legend straší,” prozradila Pavla Forest.

Reklama

Související témata:

Výběr článků