Hlavní obsah

První letošní koncert Buty bude na Čarodějnicích na Ladronce

30. 4. 2015, 10:24
Novinky, Veronika Schieblová

Jubilejní desátý ročník Čarodějnic na Ladronce proběhne ve čtvrtek 30. dubna v parku Ladronka v Praze 6. Největší pálení čarodějnic u nás začíná v 10:30. Návštěvníci si užijí spoustu hudby, divadla, uměleckých nebo sportovních dílen a soutěží. Večer vystoupí Buty a En.dru. Vstup je, jako vždy, zdarma.

Foto: Veronika Schieblová
Článek

„V letošním roce jsme se ještě více zaměřili na rodiny s dětmi. Proto program začíná i končí dříve a je obohacený o nové prvky, které potěší zejména děti i jejich rodiče,” uvedl k akci radní Prahy 6 Roman Mejstřík. 

Mezi takové patří například zavedení Divadelního stanu. Od dopoledne se zde budou odehrávat loutková i hraná divadelní představení. Vystoupí např. Divadlo nepřijatelní nebo Divadlo zvoneček. 

Pořadatelé připravili spoustu soutěží. Pro malé i velké čarodějky a čaroděje v maskách proběhnou populární Miss Čarodějnice nebo závody Čarodějnice na kolečkách. 

„Protože chceme, aby byla Miss Čarodějnice pro její finalisty opravdu zajímavá a atraktivní, pozvali jsme do poroty i muzikálovou zpěvačku Martinu Pártlovou, herečku Nikol Štíbrovou nebo muzikanta En.drua,” dodal radní Mejstřík.  

Novinkou mezi soutěžemi je obcházení workshopových stanovišť a plnění sportovních, hudebních nebo výtvarných úkolů. Mezi workshopy bude letos z čeho vybírat. Na Ladronce jich bude mnohem více, než tomu bylo dosud. Zejména děti se mohou těšit např. na zdobení medových perníčků, pletení košíků, malování na talíře, vázy, skleničky nebo trička, na výrobu čelenek, kloboučků nebo na zdobení keramických destiček.

Program na pódiu bude také už od dopoledne. Hlavně nejmenší návštěvníky tu rozesmějí klauni, kouzelníci nebo show s megabublinami. Zajímavé bude i vystoupení folklórního souboru o jarních zvycích. 

Hvězdami večerního pódia budou známá kapela Buty a všestranný hudebník En.dru. Buty na Čarodějnicích na Ladronce odehrají svůj vůbec první letošní velký koncert.

V prostoru bude zajímavá např. exhibice úspěšného slacklinisty Dannyho Menšíka, který v loňském roce přešel nad Šáreckým údolím na 208 metrů dlouhém laně. 

Nově připravené je také Design City, kde si zájemci koupí třeba originální autorské šperky, čelenky, hračky, oblečení, doplňky nebo znovuobjevené krasohledy.

Slavnostní zapálení velké hranice s čarodějnicí proběhne po 17:15. Kromě velké hranice budou v prostoru dvě další, menší ohniště. U těch si návštěvníci mohou opékat buřty a zazpívat si s kytaristy. Prvních 1000 návštěvníků navíc dostane špekáček zdarma. K dispozici budou i napichovadla. 

Lákadlem je i u nás ojedinělý denní ohňostroj, speciálně připravený pro Čarodějnice na Ladronce. Tím se celý program zakončí. 

„Doufáme, že letošní ročník Čarodějnic na Ladronce bude ještě o něco lepší a k rodinám přívětivější. Například koncert kapely Buty začíná už v 18:50, takže na něj může zůstat většina rodičů i s dětmi, není tak pozdě. Program tvoříme především pro děti a jejich rodiče. Věříme, že si den na Ladronce užijí se vším všudy,” zve na akci radní Mejstřík. 

Čarodějnice na Ladronce se konají 30. 4. v parku Ladronka v Praze 6. Akce začíná v 10:30, končí ve 20:00. Ohně se zhášejí ve 21:00. Vstup je zdarma. Pořadatelem je MČ Praha 6. 

Další informace na www.carodejnicenaladronce.cz a www.facebook.com/CarodejniceNaLadronce.

Reklama

Související témata:

Výběr článků