Hlavní obsah

Přijďte si poslechnout zednický klavír, zve poličské muzeum

11. 7. 2017, 17:16
Novinky, Alena Zavoralová

Zednický klavír, tahací harmonika nebo i dršťka… to je jen malý výčet z mnoha názvů, které si za století lidé vymysleli pro akordeon. Pokud patříte mezi ty, kteří mají zvuk tohoto nástroje rádi, tak neváhejte – poličské muzeum pro vás připravilo Posezení s harmonikou.

Foto: Alena Zavoralová
Článek

V neděli 16. července se v atriu poličského muzea uskuteční tradiční vystoupení hudebních nadšenců z Poličky i okolí, aby lidovými písněmi zpříjemnili nedělní odpoledne. Akce se těší stále velké oblibě a každoročně si ji nenechá utéct na desítky spokojených návštěvníků.

„V těchto letních dnech je příjemné sednout si někam ven, dát si něco dobrého na zub, napít se vyhlazeného nápoje, poslechnout si všem známe písně, pobrukovat si jejich melodii nebo si je i zazpívat. Naše tak zvané posezení s harmonikou se koná ve spolupráci s Františkem Hladíkem, který má vše, co se týče harmonik u nás v Poličce, pod palcem. A jsem ráda, že on i jeho společníci jsou již sedmým rokem ochotni ke spolupráci,“ uvádí organizátorka akce z poličského muzea.

Akce se koná v rámci festivalu Poličské kulturní léto, které mimo jiné nabízí mnoho dalších zajímavých akcí jako jsou letní kina, tvořivé dílny pro děti nebo divadélka pro nejmenší.

Reklama

Výběr článků