Hlavní obsah

Posezení u táboráku se chystá v Bělském lese v Ostravě

15. 7. 2013, 16:40
Novinky, Josef Zajíc

Kulturní zařízení Ostrava-Jih připravilo na pátek 19. července od 20.00 hodin kulturně společenskou akci Posezení u táboráku v areálu Ostravský městských lesů a zeleně v Bělském lese.

Foto: Josef Zajíc

Pozvánka na Posezení u táboráku v Bělském lese.

Článek

Příměstský Bělský les se nachází na katastrech Staré Bělé a Výškovic. Rozloha lesa je asi 160 hektarů. Od roku 1272 byl součástí lenního statku Stará Bělá. Ve třicátých letech 20. století byl les odkoupen a stal se součástí vodního hospodářství města Ostravy.

V sedmdesátých letech minulého století se severní část lesa postupně měnila v lesopark. V roce 2005 byla bývalá budova vojenských kasáren opravena a nyní slouží jako sídlo společnosti Ostravské městské lesy a zeleň s. r. o., kde sídlí i Lesní škola.

A právě v areálu Ostravských městských lesů a zeleně, uprostřed lesa je možné zažít atmosféru letních táboráků, opékání párků a zpěv u kytary. O hudební doprovod se postará ostravský písničkář MENDOŠ se svým hostem HARRYM. Mimo jeho vlastní tvorby jako jsou písně Hlubina-Paskov, Černé boty, Nejhezčí baby budou mít přítomní možnost si zazpívat i staré táborové hitovky. Aby se ke zpívání mohli připojit všichni, pořadatelé texty písní připravili v písemné podobě.

Je pamatováno na občerstvení, opékání párků a čepované pivo. Areál městských lesů a zeleně se nachází v Bělském lese na ulici Antonína Brože, jižně od Minigolfu a jihovýchodně od Aquaparku Vodní svět, vedle bývalých kasáren.

Reklama

Související témata:

Výběr článků