Hlavní obsah

Plzeňský centrální obvod radí, jak postupovat při přihlášení dítěte do mateřské školy

8. 3. 2014, 11:40
Novinky, Alena Lochmannová

Momentálně probíhají ve školkách na území plzeňského centrálního obvodu dny otevřených dveří. Od pondělí 10. března už mohou rodiče vyzvedávat či nově také stahovat z internetu potřebné žádosti k přijetí. Zápisy se pak uskuteční na konci března.

Foto: Hynek Mojžíš

Sběr žádostí, tedy zápis do mateřských škol, bude probíhat ve všech mateřinkách na území centrálního obvodu ve stejné dny.

Článek

Centrální plzeňský obvod se stará celkem o 11 mateřských škol a 5 jejich odloučených pracovišť s celkovou kapacitou 1314 míst. Podle předběžných odhadů přijmou mateřinky do předškolní docházky více než čtyři stovky nových dětí.

„Rodiče si mohou mateřské školy osobně prohlédnout, aby se seznámili s personálem i prostředím. Dny otevřených dveří jsou na každé školce v jiném termínu,” připomněl starosta Městského obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach. 

Od 10. do 21. března si rodiče mohou potřebné dokumentace a žádosti o přijetí dítěte vyzvednout v příslušné mateřské škole, nebo je stáhnout z webové aplikace http://mszapis.plzen-edu.cz/.

„Ti, kteří nemají přístup k internetu, mohou navštívit náš úřad, kde jim pověřený úředník se žádostí o přijetí dítěte pomůže,” uvedl Strobach.

Ve středu 12. března a 19. března bude od 13:30 do 16:30 hodin v kanceláři č. 105 na ÚMO Plzeň 3 – v budově stavebního úřadu, k dispozici Bc. Petr Huňát, který rodičům pomůže s vyplněním přihlášek do mateřských škol.

Sběr žádostí, tedy zápis do mateřských škol, bude probíhat ve všech mateřinkách na území centrálního obvodu ve stejné dny – ve středu 26. a ve čtvrtek 27. března v doporučeném čase od 14:00 do 17:00 hodin.

Reklama

Související témata:

Výběr článků