Plavci TJ Slavie Chomutov přivezli z Loun čtyři poháry

Novinky, Miroslav Volf

Poslední březnovou sobotu zavítali plavci TJ Slavie Chomutov do Loun. Skvělou formu chomutovských plavců potvrzuje 12 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. K tomu 3 zlaté a 1 bronzový pohár za celkové umístění. A bezmála sto osobních rekordů, sedm rekordů oddílových a dva rekordy víceboje.

Zleva Tomáš Franta a Ondřej Baumrt těsně po startu

Na 9. ročník Kraulařského víceboje do Loun, kde všichni závodníci absolvovali disciplíny 50 m, 100 m, 200 m a 400 m volný způsob, zavítalo 148 plavců z 15 oddílů České republiky. Mezi nimi i početná výprava 34 plavců z Chomutova. Nejen počtem závodníků, ale především skvělými výsledky o sobě dala TJ Slavie Chomutov pořádně vědět. Nechyběla především Simona Baumrtová, která teprve před pár dny splnila limit pro účast na olympijských hrách 2012 v Londýně.

Mezi 15letými a staršími plavci nás nejlépe reprezentovala právě Simona Baumrtová (ročník 1991), ta dokázala s přehledem zvítězit ve všech čtyřech startech a s celkovým součtem 3297 bodů celkově zvítězila a navíc překonala svůj vlastní rekord závodu z roku 2011. Navíc se jí podařilo vytvořit dva nové oddílové rekordy na 200 m a 400 m.

Další skvělé výsledky představil Simony mladší bratr Ondřej Baumrt (roč. 1995), ten získal stříbro na 50 m a 100 m a bronz na 200 m a 400 m. S celkovým součtem 2758 bodů obsadil celkovou bronzovou příčku. Ondřej navíc vytvořil tři nové oddílové rekordy na 100 m, 200 m a 400 m.

Další plavci této kategorie již na medaile nedosáhli, byli mezi nimi Vratislav Dvořák, Pavel Dvořák, Miroslav Soukup, Filip Škorvaga, Barbora Matuščínová, Radka Matuščínová a Kristýna Pěnkavová. Z výše jmenovaných měl nejblíže na bedny Filip Škorvaga, který obsadil dvě čtvrtá místa na 200 m a 400 m a se součtem 2377 bodů obsadil celkově pátou příčku.

V kategorii 14letých a mladších plavců excelovali podle očekávání Tomáš Franta (roč. 1998) a Štěpánka Šilhanová (roč. 1998). Tomáš Franta zvítězil ve všech čtyřech startech a s celkovým součtem 2279 bodů celkově zvítězil. Také on překonal dosavadní rekord závodu z roku 2006. Navíc vytvořil nový oddílový rekord na 50 m. Také Štěpánka čtyřikrát zvítězila a s celkovým součtem 2523 bodů zvítězila i celkově. I Štěpánka vytvořila nový oddílový rekord na 50 m.

Další medailistkou v této věkové kategorii byla Karla Hlavová (roč. 1998), která získala bronz na 50 m a 100 m a se součtem 1821 bodů se umístila celkově na nepopulárním čtvrtém místě.

Posledním medailistou, který se dokázal protlačit mezi 14leté plavce, byl 13letý Jakub Volf. Ten si vyplaval bronz na 400metrové trati a s celkovým součtem 1626 bodů se umístil celkově na šestém místě.

Ze 14letých plavců měl nejblíže na stupně vítězů ještě Martin Šícha, který se musel spokojit se čtvrtým místem na 200metrové trati.

Za zmínku stojí ještě výkony 12leté Markéty Jenčkové, která skončila čtvrtá na 400 m, pátá na 50 m a desátá na 100 m a 200 m. Mezi 14letými plavci se umístila celkově na pěkném šestém místě.

Mezi 14letými a mladšími plavci chomutovský oddíl reprezentoval ještě 14letý Ondřej Šícha, 13letí František Štemberk, Vít Špelina, Michaela Levová a Eliška Vetýšková, 12letí Jan Beránek, Kristián Kolumber, Lukáš Rossbach, Klára Bittnerová a Barbora Veselá a 11letí Filip Kudláček, Jiří Lisý, Jakub Štemberk, Josef Štemberk, Alexandra Bričová, Kristýna Dvořáčková, Lucie Grussová, Johanka Holá a Barbora Rohlová.