Hlavní obsah

Pětadvacáté narozeniny oslaví gorilák Richard dortem v kruhu rodinném

8. 11. 2016, 11:06
Novinky, Vratislav Konečný

Zatímco Američané budou ve středu slavit nového prezidenta, pražskou zoo čeká také radostná událost. Gorilák Richard, drsný táta šesti opičáků, oslaví 25. narozeniny. Popřát mu přijdou i tři potomci - Kiburi, Nuru a Ajabu. Ošetřovatelé připravili narozeninový dort, snad nechá Richard i ostatním.

Foto: Petr Hamerník, zoo Praha

Hodně zdraví, Richarde

Článek

Hlavním gratulantem a nabízečem dortu bude multižánrový umělec Vladimír 518.

V kruhu rodinném

Vůdčí samec skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, se narodil v roce 1991 v německé Zoo Frankfurt a do Zoo Praha přišel v dubnu v roce 2003 z britské Paignton Zoo. Během třinácti let se tu stal otcem šesti potomků. Nejslavnějším z nich byla samička Moja, historicky první mládě gorily nížinné narozené v českých zoo, která se narodila v roce 2004 a nyní žije v přírodním parku Cabárceno ve Španělsku.

„V současnosti s ním v pražské gorilí skupině žijí tři potomci - Kiburi (nar. 2010), Nuru (2012) a konečně i letos narozený Ajabu. Kromě Richarda a jeho potomků tvoří skupinu ještě samice - Bikira, Kamba, Kijivu a Shinda,” informovala mluvčí zoo Hana Matoušů.

V rámci narozeninových oslav připomene Zoo Praha i své aktivity na ochranu goril nížinných v Africe, od 10.00 do 15.00 bude u expozice pro návštěvníky připraven informační stánek, ve kterém budou i drobné pozornosti pro nejmladší gratulanty.

Program Richardových narozenin, středa 9. listopadu, Pavilon goril:

10.00 – 15.00 Pomáháme gorilám – informační stánek

14.30 Slavnostní předání dortu

Reklama

Výběr článků