Hlavní obsah

Obořiště na nohou. Do kostela přijela zazpívat Lucie Bílá

27. 11. 2017, 10:18
Novinky, Jitka Doubravová

Naše nejpopulárnější česká zpěvačka, dnes již dvacetinásobná zlatá slavice Lucie Bílá, navštívila v pátek podvečer Obořiště. V místním kostele sv. Josefa měla dlouho plánovaný koncert, kdy se po vstupenkách jen zaprášilo.

Foto: Jitka Doubravová

Lucie Bílá v kostele sv. Josefa

Článek

Prodej začal na začátku srpna, a obyvatelé Obořiště měli tři týdny čas na to, koupit si přednostně vstupenku. Této šance naplno využili, organizátoři tak na konci srpna ohlásili vyprodáno.

Od té doby se stále hrnuly požadavky o vstupenky, ale kapacita kostela bohužel není nafukovací. „Zájem o koncert byl tak obrovský, že bychom bez starostí vyprodali “troják.“ To už bohužel nešlo vzhledem k dalším aktivitám Lucie Bílé uskutečnit, a proto zvažujeme, že příští rok koncert zopakujeme,“ uvedl organizátor Petr Větrovský.

Lidé se scházeli před kostelem a čas zbývající do začátku koncertu si krátili popíjením svařáku, vychutnáváním si domácích klobás, trdelníků, posloucháním koled, které hrály z reproduktorů od kostela a v neposlední řadě i nákupem andělíčků, růženců a CD Lucie Bílé.

„Obořiště je moje rodná vesnice, kde jsem vyrůstal. Dá se říci, že tam vlastně znám úplně každého. Kvůli tomu byl pro mě koncert v krásném kostele sv. Josefa výjimečný. Mám velkou radost, že jsme dokázali Obořišťáky tak potěšit. Byli skvělé publikum,“ uvedl obořišťský rodák Petr Větrovský.

Po nich si převzal slovo římskokatolický kněz Zbigniew Czendlig, který svým vtipným desetiminutovým projevem pomalu naladil fanoušky na koncert. Po jeho ohlášení vstoupila v doprovodu klavíristy Petra Maláska do kostela Lucie Bílá, která za potlesku ve stoje došla až před oltář, kde vystupovala. 

Hostem byl Jan Toužimský

V polovině koncertu zazpívala Lucie Bílá společný song s Honzou Toužimským, který dal následně dvě písničky sám. Pak už byla na provizorním “pódiu“ až do konce jen Lucie Bílá s Petrem Maláskem. Závěrem byla Lucie obdarována několika květinami z rukou Petra Větrovského, starosty Obořiště Karla Dlouhého a dalšími návštěvníky. Stejně tak jako při příchodu, i její odchod byl doprovázen velikým aplausem ve stoje.

Koncert se povedl na výbornou, a lidé se už na místě dovolávali o opakování akce. A jak už naznačili organizátoři, možná se jí příští rok opět dočkají.

Reklama

Související témata:

Výběr článků