O víkendu se pod Lysou horou proháněli orientační běžci

Novinky, Josef Zajíc

V sobu 22. října uspořádali orientační běžci z TJ Baníku Ostrava již patnáctý závod Moravskoslezského žebříčku v orientačním běhu. Stavitelka tratí Renata Vlachová umístila závod do okolí hotelu Visalaje ve stejnojmenné horské osadě, kde připravila tratě pro 23 kategorií od desetiletých dětí až po sedmdesátileté seniory.

Beskydy. Visalaje 22.10.2016 Orientační běžci pod Lysou horou.

Velmi pěkný závod v orientačním běhu se podařil členům oddílu orientačního běhu TJ Baník Ostrava, který byl založen 15. května 1973 a v Ostravě již tedy působí 43 let.

Zkušená orientační běžkyně Renata Vlachová, bývalá reprezentantka Československa (zúčastnila se čtyř světových šampionátů, v roce 1972 vybojovala bronzovou medaili ve štafetách a toto umístění obhájila na MS 1974 v Dánsku), připravila velmi pěkné tratě v náročném kopcovitém, leč velmi dobře prostupném terénu.

Závod na Visalajích byl poslední ze seriálu patnácti závodů žebříčku Moravskoslezského kraje v průběhu kalendářního roku 2016. První závod se konal 19. března v Jakartovicích.

Závodu ve Visalajích se zúčastnilo 227 závodníků věkových kategoriích od deseti let až po nejstarší sedmdesátileté seniory. Kategorií žen D 35, D 45, D 55 a mužů H 35, H 45, H 55 a H 65 se dohromady zúčastnilo 60 závodníků. Kladem závodu byla  vysoká účast příchozích závodníků, kterých bylo 38, a 19 skupin účastníků rodičů s dětmi. K velmi dobré kvalitě závodu přispělo i krásné počasí.

Nejlepší v hlavních kategoriích:

Ženy D 21 - 3,2 km:1. Petra Koporová - SK Žabovřesky Brno - 33:16, 2. Hana Fukalová - Opava - 34:33, 3. Jana Vývodová - Magnus Orienteering - 36:19.

Muži H 21 - 4,3 km: 1. Roman Zbranek - Magnus Orienteering - 34:09, 2. Jaromír Mielec - Opava - 37:35, 3. Erik Tuharský - TJ TŽ Třinec - 40:12